ارائه خدمات حمایتی کمیته امداد لرستان به ۶۱ هزار خانوار سرپرست سالمند

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: ۶۱ هزار خانوار با سرپرست سالمند از خدمات حمایتی و اجتماعی این نهاد در لرستان بهره‌مند هستند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان،جاسم محمدی فارسانی، مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به لزوم حمایت مادی و معنوی از سالمندان بی‌بضاعت گفت: ملاک سالمندی جهت تحت حمایتی این نهاد توسط شهید رجایی در طرحی به همین عنوان با موضوع حمایت از سالمندان بالای شصت سال بناشده و در صورت استحقاق تحت حمایت قرار می‌گیرند.

آمار خانوار مددجویان تحت حمایت با سرپرست سالمند

وی آمار خانوار مددجویان تحت حمایت با سرپرست سالمند را ۶۱ هزار خانوار ذکر کرد و افزود: از مجموع این آمار چهل‌وهشت هزار ۳۵۰ خانوار به‌صورت معیشت بگیر از کلیه خدمات شامل: کمک‌هزینه معیشتی، کمک‌هزینه درمان، اشتغال، مسکن، وام کارگشایی، فرهنگی، خدمات تحصیلی فرزندان، جهیزیه دختران و سایر سرفصل‌ها بهره‌مند می‌باشند.

مدیرکل کمیته امداد با تأکید بر ارائه خدمات موردی به سالمندان غیر تحت حمایت گفت: دوازده هزار و ۶۵۰ خانوار به‌صورت موردی خدماتی شامل: تسهیلات خوداشتغالی، درمان، کمک‌هزینه معیشتی دریافت می‌نمایند.

۲۸ هزار و ۵۵۵ نفر از سالمندان تحت حمایت زنان سرپرست خانوار هستند

محمدی فارسانی با اشاره به اینکه ۲۸ هزار و ۵۵۵ نفر از سالمندان تحت حمایت زنان سرپرست خانوار هستند گفت: شرایط خاص دوران سالمندی و حمایت از این قشر حائز اهمیت بوده وزنان سرپرست سالمند ازنظر معیشتی و دریافت کمک‌های حمایتی در اولویت می‌باشند.

وی با تأکید بر احترام به سالمندان در سطوح مختلف این نهاد به برنامه‌های هفته تکریم سالمندان اشاره کرد و افزود: سرکشی به سالمندان زمین‌گیر، توزیع بسته‌های بهداشتی، تجلیل از سالمندان موفق درزمینه: فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و برپایی ایستگاه سلامت از برنامه‌های کمیته امداد در هفته تکریم سالمندان سوم تا نهم مهرماه می باشد.

46

کد خبر 1303968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =