روایت دلتنگی فوتبال‌دوستان افغان برای عادل فردوسی‌پور در رونمایی از «سکوهای امن افغانستان»

سینماآنلاین نوشت: مستند موبایلی «سکوهای امن افغانستان» که توسط امیر تاجیک، مستندساز و مدیر سابق شبکه مستند سیما تولید شده است.

مستند موبایلی «سکوهای امن افغانستان»که توسط امیر تاجیک تولید شده، در کافه افغانستانی‌های مقیم تهران رونمایی شد. تاجیک در ابتدای این مراسم گفت: رفتن به افغانستان در ابتدا برایم سخت و توام با نگرانی بود اما هنگامی که خود را در میان مردم میهمان‌نواز و با محبت افغانستان دیدم احساس کردم در خانه و وطن خود هستم.

او در ادامه گفت: در دیداری که با مدیران تلویزیون طلوع داشتم، آقای امان‌الله قیصاری از بنده دعوت کرد که برای دیدن مسابقه دو تیم مهم لیگ برتر افغانستان به استادیوم این شهر بروم. هم تماشای بازی برایم مهم بود و هم آشنایی که با تاریخ این استادیوم داشتم. بله در دوره طالبان، این استادیوم ورزشی برای اعدام و قصاص استفاده می شد اما امروز تبدیل به یکی از امن ترین و محافظت شده ترین نقاط شهر کابل شده است.

تاجیک سپس با اشاره به تجربه همنشینی با مردم کابل گفت: مردم افغان میهمان نواز، هنرمند و دغدغه مند آینده خود و کشورشان هستند. ناامنی موجود زندگی را برای مردم سخت کرده و در چهار روزی که در افغانستان بودم، دو بار حمله انتحاری رخ داد و یکبار هم درگیری مسلحانه.

دلتنگی ورزش دوستان افغانستانی برای برنامه نود

وی افزود: در جریان فیلم با هواداران و گزارشگران ورزشی که در استادیوم کابل صحبت کردم از تعطیلی برنامه نود گلایه داشتند و می گفتند امیدواریم عادل فردوسی‌پور و برنامه‌اش دوباره روی آنتن برود. یکی از هواداران در فیلم می‌گوید که به عشق این برنامه و آقای فردوسی‌پور شب‌ها تا دیروقت بیدار می‌مانده و برنامه را می‌دیده است. تاجیک گفت: با توجه به اینکه تولیدات فرهنگی و خبری در افغانستان محدود است، فاکتور همزبانی باعث شده که محصولات فرهنگی ما خریداران زیادی در این کشور همسایه داشته باشد. این فرصتی مناسب برای تولیدکنندگان محتوا در ایران می باشد که متاسفانه ازاین فرصت استفاده مطلوبی تاکنون نشده است.

این مراسم با حضور مدیرانی چون مهدی شاملو، محمد آفریده، نصرالله جهانگرد، پرویز شهپر، فرید فرخنده کیش، رضا گنجی، علی رویین تن و مستندسازانی چون پژمان مظاهری پور، محسن سخا، محمدصالح حجت الاسلامی، سعید رسولی، ایزد مهرآفرین، مژگان صیادی، آزاده بیزار گیتی، نازنین پیرکاری، سپیده آماده از شرکت کنندگان در این مراسم بودند. 

«سکوهای امن افغانستان» پس از رونمایی در سایت‌های ارائه محتوای ویدئویی قابل مشاهده است.

258258

کد خبر 1304556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =