توزیع بسته های آموزشی و نوشت افزار دانش آموزی در استان سمنان

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت : از محل صرفه جوئی طرح ملی قبض سبز در راستای حذف قبوض کاغذی برق ، دو هزار بسته آموزشی و نوشت افزار دانش آموزی در استان سمنان توزیع می شود .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین سید محمد موسوی زاده در مراسم اهدای لوازم التحریر به دانش آموزان اظهار داشت : طی برنامه ای هماهنگ و در یک اقدام خداپسندانه از سوی وزارت نیرو و شرکت توانیر و شرکت های توزیع برق کشور ، ۱۰۰ هزار بسته آموزشی و لوازم التحریر از محل صرفه جوئی حاصل از حذف سالانه قبوض کاغذی در بین دانش آموزان کم برخوردار و مناطق محروم توزیع می گردد که سهم استان سمنان دو هزار بسته می باشد .

وی با اشاره به این که قبض های کاغذی برق از ابتدای مهرماه امسال دیگر صادر نمی شود افزود : با اجرای این طرح ، هرسال از قطع ۱۲ هزار اصله درخت بزرگ جلوگیری می شود و با توجه به این که یک درصد مشترکان برق کشور به استان سمنان اختصاص دارد ، از قطع ۱۲۰ اصله درخت در استان پیشگیری خواهد شد .

وی با عنوان این که تا کنون اطلاعات بیش از ۹۲ درصد مشترکان استان برای حذف صورت حساب کاغذی در سامانه ثبت گردیده یادآور شد : کاهش ترددهای غیرضرور درون شهری ، جلوگیری از آلودگی محیط زیست ، احترام به حقوق شهروندی و افزایش رضایت مندی مردم ، از جمله منافع اجرای طرح حذف قبوض کاغذی است .

موسوی زاده همچنین در این آئین ، نکات لازم پیرامون مدیریت مصرف برق را یادآور شده و تصریح کرد : دانش آموزان به عنوان یاوران برق می توانند در مدرسه و منزل راه های صحیح مصرف برق را به کار بسته و به اعضای خانواده هم آموزش دهند  .

گفتنی است : در مراسم آغازین این طرح  که در یکی ازمدارس ابتدائی برگزار شد ، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان، مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از معاونین و مدیران این دو دستگاه حضورداشتند.

۴۶

کد خبر 1304821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =