۵۱۸۰ متر مربع از اراضی ملی در چهارمحال و بختیاری رفع تصرف شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از رفع تصرف ۵۱۸۰ مترمربع از اراضی ملی در منطقه حفاظت شده شیدا در شهرستان بن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان ، شهرام احمدی با اعلام این خبر، گفت: ۵۱۸۰ متر مربع از اراضی ملی منطقه حفاظت شده شیدا در شهرستان بن تغییر کاربری شده بود که با پیگیری حفاظت محیط زیست استان و دستور مقام قضایی، رفع تصرف و به وضعیت سابق بازگردانده شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: اراضی ملی جزو انفال و حقوق عامه مردم  و برخورد با متجاوزان از اولویت های حفاظت محیط زیست استان است و با تلاش و کنترل شبانه روزی یگان حفاظت محیط زیست از عرصه های طبیعی چهارمحال و بختیاری به شدت حفاظت و حراست می‌شود.

احمدی در پایان با اشاره به اهمیت تعامل و مشارکت عمومی در امر حفاظت از عرصه‌های ملی ادامه داد: از همه مردم به ‌ویژه ساکنان محلی در اطراف مناطق حفاظت شده تقاضا می‌شود که به ‌منظور جلوگیری از تصرف و تخریب غیرقانونی اراضی ملی و حفظ این میراث گران‌بها، که طبق اصل۵۰ قانون اساسی وظیفه و رسالتی عمومی و همگانی است، مأموران یگان حفاظت محیط زیست را یاری نمایند.

منطقه حفاظت شده شیدا در ۲۷ کیلومتری شمال شهرستان شهرکرد و در شهرستان بن واقع شده است.

46

کد خبر 1304934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =