اگر جزو این گروه‌ها هستید، باید واکسن آنفلوآنزا بزنید

مهر نوشت: رئیس پانزدهمین کنگره اورژانس‌ها و بیماری‌های شایع طب کودکان، با عنوان این مطلب که ۲۰۰ ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود، گفت: در دنیا برای ۴ ویروس عامل آنفلوآنزا، واکسن ساخته شده است.

علی اکبر سیاری، صبح یکشنبه در نشست خبری پانزدهمین کنگره اورژانس ها و بیماری های شایع طب کودکان که قرار است از ۱۶ تا ۱۹ مهر ۹۸ در بیمارستان فوق تخصصی کودکان مفید برگزار شود، اظهار داشت: پیشرفته ترین واکسن ساخته شده در دنیا، واکسن چهار ظرفیتی است که در ایران نیز وجود دارد.

وی در ارتباط با اهمیت تزریق واکسن آنفلوانزا، گفت: کودکان، بیماران پیوندی، افرادی که آسم دارند، بیماران CF، کودکان دچار سوءتغذیه، سالمندانی که بیماری زمینه ای دارند و مادران باردار، از جمله افرادی هستند که لازم است این واکسن را بزنند و برای سایر افراد واجب نیست، اما منعی هم ندارد که واکسن را بزنند.

سیاری با عنوان این مطلب که در حال حاضر دو نوع واکسن آنفلوانزا از کشورهای هلند و فرانسه در کشور موجود است، افزود: این دو واکسن، استانداردهای لازم را دارند. 

وی با انتقاد از تبلیغاتی که علیه داروهای ایرانی صورت میگیرد، تاکید کرد: در زمینه مصرف مکملها برای کودکان، اعتقاد ما این است که مکملهای ایرانی، استاندارد بهتری نسبت به نوع خارجی دارند و ما این موضوع را بر اساس مطالعهای که صورت گرفته است، عنوان میکنیم.

سیاری در ارتباط با مصرف مکمل و ویتامینها در کودکان، گفت: در حال حاضر با توجه به افزایش کمبود ویتامین D در افراد، ما این ویتامین را از ۳ تا ۵ روزگی برای نوزاد شروع میکنیم که میبایست ۴۰۰ قطره ویتامین بخورند.

وی ادامه داد: اکثر مکملهای ایرانی، استاندارد هستند و قطره آهن ایرانی که قبلا باعث سیاه شدن دندان های کودکان میشد، با استفاده از تکنولوژی داخلی، این مشکل نیز حل شد و دیگر، قطره آهن ایرانی، دندانها را سیاه نمیکند.

سیاری با اشاره به تجویز ۱۵۰۰ واحد ویتامین A و ۴۰۰ واحد ویتامین D برای نوزادان تا دو سالگی که هر روز باید مصرف شود، گفت: بعد از دو سالگی تا ۱۲ سالگی، روزانه فقط ۸۰۰ واحد ویتامین D نیاز است که مصرف شود و از ۱۲ سالگی تا ۶۵ سالگی نیز، هر فرد ایرانی می بایست هر ماه ویتامین D استفاده کند.

۴۷۲۳۲
کد خبر 1304935

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
    0 0
    ما این ویتامین را از ۳ تا ۵ روزگی برای نوزاد شروع میکنیم که میبایست ۴۰۰ قطره ویتامین بخورندیا 400 واحد ویتامین دی بخورند؟