واکنش مشاور لاریجانی به ممانعت آمریکا از ملاقات ظریف با تخت روانچی

مهر نوشت: امیر حاتمی گفت: شاید دنیا باور نمی‌کرد که اگر یک توطئه عظیم را برای منطقه طراحی کنند مردانی پیدا شوند که با جان خود در مقابل آنها بایستند، اما فرهنگ شهادت موجب شد که جوانان ما به دفاع از حرم و حیثیت اسلام بپردازند.

امیر حاتمی  وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: در قرآن کریم و کلام بزرگان دین جایگاهی برای شهدا توصیف شده که همه ما به آن حسرت می‌خوریم و برای ما غیر قابل درک است. 

وی ادامه داد: بالاترین مقام، مقام شهداست و شهادت نزد خداوند متعال ارزش بسیار بالایی دارد. شهدا همه هستی خود، یعنی جان خود را در راه حق و برای امر الهی فدا می‌کنند. دوستانی که با شهید سپهبد صیاد شیرازی بودند بارها دیدند که همواره بعد از نماز شهادت را طلب می‌کرد.

امیر حاتمی با بیان اینکه کشور ما کشور امام حسین(ع) است تصریح کرد: شاید دنیا باور نمی‌کرد که اگر یک توطئه عظیم را برای منطقه طراحی کنند مردانی پیدا شوند که با جان خود در مقابل آنها بایستند، اما فرهنگ شهادت موجب شد که جوانان ما به دفاع از حرم و حیثیت اسلام بپردازند.

وی با اشاره به دوران دفاع مقدس گفت: ما در دفاع مقدس به خوبی فهمیدیم که دشمنان با تمام توان می خواهند ما نباشیم پس تنها راه ما این است که متکی به خود باشیم.

یاغی گری آمریکا مانع از دیدار ظریف و روانچی شد

حسین امیرعبدالهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با انتشار یادداشتی در حساب کاربری خود، نسبت به عدم اجازه به محمدجواد ظریف برای ملاقات با مجید تخت روانچی واکنش نشان داد.

وی در یادداشت خود نوشت: تندروهای غیرمتمدن حاکم بر کاخ سفید آمریکا، مانع ملاقات انسان دوستانه مقامات جمهوری اسلامی ایران با دکتر تخت روانچی سفیر کشورمان در سازمان ملل متحد شده‌اند. نام این رفتار «یاغی‌گری» است.

مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی در پایان برای تخت روانچی آرزوی شفای عاجل کرد.

گفتنی است، در جریان سفر وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اجازه ملاقات سفیر کشورمان در سازمان ملل به محمدجواد ظریف داده نشد. یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده بود در صورتی به ظریف اجازه رفتن به بیمارستان و دیدار تخت‌روانچی داده می‌شود که ایران یک زندانی آمریکایی را آزاد کند.

27213

کد خبر 1305010

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =