روایت تازه امیر حاتمی از تلاش اروپایی‌ها برای دیدار روحانی و ترامپ

مهر نوشت: وزیر دفاع گفت: ما امروز می‌توانیم همه نیازهایمان در عرصه دفاعی را تامین کنیم. در مقابل تروریست‌ها این اتفاق افتاد و در مقابل شیطان بزرگ نیز طلیعه این امر با سرنگونی پهپاد آمریکایی روی داد.

مراسم بزرگداشت وزرا، فرماندهان و ۱۰۵۶ شهید وزارت دفاع و تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت صنایع دفاعی کشور شامگاه امشب یکشنبه در سازمان صنایع ایران برگزار شد.

در این مراسم امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار حسین دهقان وزیر سابق دفاع،   سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی و جمعی از خانواده معظم شهدا حضور داشتند.

وی با اشاره به حوادث سالهای اخیر در عراق و سوریه گفت: در جریان اتفاقاتی که در چند سال اخیر در منطقه افتاد به خوبی نشان داد که فرهنگ شهادت چه می کند، دشمنان ما برنامه ریزی کرده بودند که با تشکیل گردهای تروریستی برای مدت ها شیعه و سنی را به جان هم بیندازند، اما فرهنگ شهادت و شهدای مدافع حرم که پرورش یافته فرهنگ شهادت هستند این توطئه های دشمنان انقلاب را خنثی کردند.

وزیر دفاع با اشاره به اقدام شبکه پدافند هوایی در رهگیری و انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا گفت: پهپاد پیشرفته آنها را هدف قرار دادیم اما آنها بعد از جلسات متعدد، نتوانستند تصمیمی برای مقابله بگیرند.

امیر حاتمی با بیان اینکه ما امروز در همه عرصه‌ها می‌توانیم نیازهایمان در عرصه دفاعی را تامین و از آن استفاده کنیم، گفت: در مقابل تروریست‌ها این اتفاق افتاد و در مقابل شیطان بزرگ نیز طلیعه این امر با سرنگونی پهپاد آمریکایی روی داد.

وی با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران، گفت: امروز سیاست آمریکا علیه ما «فشار حداکثری» است، انها هرکاری بتوانند می کنند، شرایط مانند کربلا است به این معنا که آمریکایی‌ها اگر بتوانند، ایرانی ها را از اکسیژن و آب و هوا هم محروم می‌کنند، این نشان می‌دهد آمریکایی‌ها می‌خواهند ما را از همه چیز محروم کنند.

وزیر دفاع در ادامه با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور کشورمان به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: محل اقامت رئیس جمهوری ایران در نیویورک محل رفت و آمد همه سران بود، بدون اینکه در خواستی از سمت ما شده باشد، این دیدارها به درخواست سران آن کشورها صورت پذیرفت که آمدند و گفتند شما بیایید و یک ملاقات انجام دهید، ملاقات دوجانبه هم می دانیم که شما انجام نمی دهید، بیایید در قالب ۱+۵ یک ملاقات داشته باشید.

امیر حاتمی گفت: سیاست فشار حد اکثری دشمنان درحال تبدیل شدن به التماس حد اکثری است، و التماس می کنند که بیاید یک بار دیدار داشته باشیم، ان شا الله به برکت خون شهدا و دعای خیر مردم همان گونه که در این سالها با مقاومت به این جایگاه رسیده ایم، بر این مشکلات اقتصادی هم غلبه خواهیم کرد.

امروز دشمن به دنبال نا امید کردن جوانان ما است

همچنین جماران نوشت؛

سردار محمدرضا یزدی هم در مراسم آیین نکوداشت پیشکسوتان دفاع مقدس،  با بیان خاطراتی از جنگ تحمیلی گفت: این نگاه و عظمت مردم ما است که دشمن را به زانو درآورده است. اما رئیس جمهور نابخرد آمریکا می گوید مردم ایران اگر می خواهند روی خوش ببینند باید با ما همکاری کنند. شما اگر می توانستید به کسی کمک کنید به کشورهایی که سر تعظیم فرود آورده اند کمک می کردید.

فرمانده سپاه محمد رسول الله با اشاره به اینکه امروز دشمن به دنبال نا امید کردن جوانان ما است، افزود: دشمن دنبال این است که بین ملت ما اختلاف های قومی، سلیقه ای و سیاسی بیندازد. متاسفانه گاهی اوقات هم موفق می شود. امروز وظیفه همه ما است که تحت محور رهبری وحدت داشته باشیم. باید برای ساختن کشوری موفق و رسیدن به قله آرمان های انقلاب اسلامی، زیر سایه رهبر وحدت داشته باشیم و به فرامین امام توجه کنیم‌. 

وی تاکید کرد: تنها در صورتی که ما در کنار هم حرکت کنیم دشمن نا امید می شود. اگر دشمن نا امید شود طمعش را از کشورمان بر می دارد. ولی اگر خدای ناکرده بعضی از کسانی که امور اجرایی را در دست دارند به دشمن پالس دهند، دشمن طمعکارتر می شود.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1305219

برچسب‌ها