اعتراف پرویز مظلومی به برکناری‌اش با فشارهای مجازی

سرمربی سابق استقلال حرف‌های جالبی درباره فضای مجازی و همینطور برکناری‌اش از این تیم به زبان آورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سعید اکبری امروز در برنامه سلام صبح بخیر میزبان پرویز مظلومی سرمربی سابق استقلال برای گفتگو درباره تاثیر حواشی فضای مجازی بر فوتبال بود.

مظلومی در ابتدا در واکنش به آیتمی که درباره زندگی حرفه‌ای کریس رونالدو و لیونل مسی در فضای مجازی پخش شد، گفت: وقتی شما در آیتم قبلی توضیح دادید دیدم که بازیکنان حرفه ای برای فوتبال از اینستاگرام استفاده می کنند و کاری به مسائل دیگر ندارد. کسی که بیش از 100 میلیون فالور داشته باشد می تواند یک حکومت را عوض کند ولی ما فرهنگ استفاده از فضای مجازی را نداریم.

وی افزود: از مسئولان ایراد می گیرم که وقتی در صفحات مجازی حمله می شود ترتیب اثر می دهند. یادم هست یک فصل بود من با استقلال قرارداد داشتم. در همین صفحات مجازی آدم جلوی وزارت ورزش جمع می کردند و مسئولان تحت تاثیر قرار می گرفتند و من را برکنار کردند.

سرمربی سابق استقلال یادآور شد: جالب است که صفحه استقلال و پرسپولیس را یک نفر اداره می کند و او ایران هم نیست! او دنبال کننده های زیادی دارد و مشکلات و حواشی بسیاری را ایجاد می کند.

مظلومی تاکید کرد: صفحه مجازی بد نیست و می شود استفاده های مثبتی از آن داشت. اکنون فوتبالیست های ما خیلی در مسائل مجازی غرق شده اند و به خوبی از آن استفاده نمی کنند. شما در آن آیتم از رونالدو و مسی دو ستاره فوتبال دنیا نام بردید که از صفحه مجازی شان چطور استفاده می کنند و اصلا وارد سیاست نمی شوند و در حیطه کاری خودشان جلو می روند.

وی یادآور شد: بازیکن باید بداند که طرفداران تیم مقابل نسبت به برخی عکس العمل ها حساس هستند و ممکن است به آنها حمله شود. یعنی واقعا آنها متوجه نمی شوند؟ هنرمندان و ورزشکاران و سیاسیون ما وقتی صفحه پرمخاطبی دارند از آن به خوبی استفاده نمی کنند؟

مظلومی درباره اثرگذاری پست‌های سیاسی و اجتماعی بازیکنان بر جو داخل تیم گفت: برخی سواد سیاسی ندارند اما وارد سیاست می شوند اما باید آن را به صاحبانش بسپاریم. البته سیاسیون هم گاهی درباره مسائل فوتبالی اظهارنظر می کنند.

وی اضافه کرد: به عنوان بزرگتر این را می گویم که ما دستمزد می گیریم تا به هواداران و فوتبال خدمت کنیم و تعهدی داریم. بخش زیادی از فکر و تمرکز من همیشه این است که بازیکن من شب زود می خوابد یا خیر؟!

مظلومی با اشاره به شکست ۴ بر ۲ تلخ در شهرآورد مقابل پرسپولیس و اینکه ظاهرا حضور بازیکنان در فضای مجازی در آن شکست نقش داشت،توضیح داد : نه تنها بازیکنان که برخی مسئولان هم تا ساعت 2 و 3 نصفه شب در اتاق بازیکنان بودند. اما بازیکنی که نسبت به هواداران تعهد دارد، باید بداند استفاده از فضای مجازی زمان می خواهد. وقتی بازیکنی ساعت 2 شب در صفحه اش مطلب می گذارد یعنی بیدار بوده است!

مظلومی یادآور شد: یکی از بازیکنان ایرانی به یکی از تیم های اروپایی رفت اما همیشه خواب می ماند. او هر روز ساعت را به شوماخر مربی اش نشان می داده و می گفته ساعتم زنگ نزده و من خواب مانده ام. شوماخر هم ساعت را گرفت و شوتی زد و گفت برو و دیگر برنگرد!

اکبری هم اشاره کرد که این خاطره را مهدی پاشازاده برای او تعریف کرده و درباره علی موسوی بوده است.

وی با بیان اینکه من صفحه ای در فضای مجازی ندارم اما چند صفحه برای من ساخته اند، گفت: من کوتاهی کردم و اگر در این فضا به شکل درستی بود شاید بتوان نوع استفاده از آن را اصلاح کرد. فضای مجازی خوب است اما بازیکن حرفه ای باید نوع استفاده از آن را بدانند. در حالی که بازیکن حرفه ای در اروپا ساعت 11 شب را تا به حال ندیده است.

مظلومی در ادامه گفت: جوانان ما باید الگویی داشته باشند اما وقتی بزرگترهای ما در صفحه مجازی شان مطالبی که به آنها مربوط نیست می گذارند جوانان هم الگو می گیرند. تیم امید ما به همین خاطر لطمه خورد. من از حمید استیلی شنیده ام موبایل ها در شب های بازی جمع می شود.

252 43

کد خبر 1305324

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =