پمپئو از اقدام اروپا علیه ونزوئلا استقبال کرد

فارس نوشت: وزیر امور خارجه آمریکا ضمن استقبال از تحریم‌های اخیر اتحادیه اروپا علیه مقامات دولت ونزوئلا، خواستار افزایش فشار به دولت «نیکلاس مادورو» شد.

 «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در صفحه «توییتر» خود ضمن استقبال از تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ونزوئلا، خواستار افزایش فشارها بر دولت «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا شد.

خبرگزاری روسی «تاس» گزارش کرد، اتحادیه اروپا در تاریخ 27 سپتامبر 2019 (پنجم مهرماه) لیست مقام‌های تحریم‌شده ونزوئلا را از 18 تن به 25 تن بسط داد.

پامپئو در توییتر خود ضمن اتهام زنی به مقامات دولت ونزوئلا اینگونه نوشت: «ما از تحریم‌های جدید علیه مقامات رژیم مادورو که در شکنجه و نقض حقوق بشر مشارکت داشتند، استقبال می‌کنیم».

وی سپس با تأکید بر ادامه فشارها به دولت مادورو ادعا کرد: «ما باید به افزایش فشار بر مادورو و دوستان نزدیک به وی ادامه دهیم تا ونزوئلا را از کابوسی که آنها بر مردمشان تحمیل کرده‌اند، رها سازیم».

در سال 2018، اتحادیه اروپا، 18 تن از مقامات ونزوئلا را در لیست تحریم‌های خود قرار داد و در 27 سپتامبر سال جاری میلادی، این لیست را به 25 نفر بسط داد.

طبق این گزارش، در میان افراد و شخصیت‌هایی که در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند، نمایندگانی از نیروهای امنیتی ونزوئلا و اطلاعات این کشور به چشم می‌خورند و اتحادیه اروپا، اتهام شکنجه و نقض حقوق بشر علیه این افراد مطرح کرده است.

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور، سوم بهمن ماه گذشته در اقدامی غیرقانونی «خوان گوآیدو»، رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان «رئیس‌جمهور موقت» به رسمیت شناخته و مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست‌جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اعلام کردند.

از آن زمان به بعد، واشنگتن تمامی تلاش خود را به کار گرفته است تا با تحمیل فشارهای اقتصادی به دولت ونزوئلا، مادورو را وادار به کناره‌گیری از قدرت کند.

با اینحال، مادورو هشدار داده است که ونزوئلا برای مقابله با هرگونه مداخله واشنگتن در امور داخلی این کشور آمریکای لاتین آمادگی دارد. (جزئیات بیشتر)

310311

کد خبر 1305390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =