کاهش وزن ناگهانی و سریع می تواند عارضه قلبی ایجاد کند

برنا نوشت: عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، متخصص داخلی و فوق تخصص بیماری های قلب و عروق، دیابت را یکی از عوامل خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی عنوان کرد و گفت: درگیری عروقی یکی از مخاطرات بیماری دیابت است.

 حمیدرضا رشیدی نژاد به مناسبت آخرین یکشنبه سپتامبر روز جهانی قلب(7 مهرماه)، افزود: توصیه می شود کسانی که دیابت دارند قبل از اینکه دچار عوارض دیابت و عوارض عروقی و عصبی شوند، قند خون خود را کنترل کنند.

وی با بیان اینکه فاکتورهای متعددی در بروز بیماری های قلبی و عروقی موثر است، گفت: دیابت، فشارخون بالا، چاقی، بی تحرکی، تغذیه ناسالم و استعمال دخانیات از فاکتورهای خطر شناخته شده بیماری های قلبی و عروقی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه فشار خون بالا یکی از عوامل خطر بیماری های قلبی و عروقی است که می تواند برسیستم قلبی و عروقی تاثیر بگذارد گفت: برای اینکه بتوان ازتاثیر بیماری فشار خون بالا بر بیماری قلبی و عروقی پیشگیری کرد باید مصرف نمک را کاهش داد.

رشیدی نژاد کاهش وزن و تغذیه سالم و مصرف دارو را درمان اولیه فشار خون بالا عنوان کرد و گفت: استفاده از مواد مخدر، استرس و افسردگی از دیگر عوامل خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی است.

 فوق تخصص بیماری های قلب و عروق در مورد رابطه کاهش وزن ناگهانی و عارضه قلبی، گفت: کاهش وزن ناگهانی و سریع می تواند عارضه قلبی ایجاد کند. توصیه می شود کاهش وزن با مشورت متخصص تغذیه و به صورت علمی و حساب شده انجام شود.

2323

کد خبر 1305624

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =