برندسازی عسل کردستان به ایجاد اشتغال و تولید استان کمک می‌کند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: زنبورداری در استان می‌تواند به تولید و ایجاد اشتغال کمک کند و تحقق این امر با برندسازی عسل کردستان ممکن است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، خالد جعفری در جلسه هم‌اندیشی توسعه صنعت زنبورداری اظهار داشت: سرشماری زنبورهای عسل در استان از ششم ماه جاری شروع شده و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: طی سالیان گذشته در کردستان حدود ۹۰ درصد کندوهای زنبور عسل شکل سنتی و بومی داشت که این روند در حال تغییر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در ادامه افزود: زنبورداری در استان می‌تواند به تولید و ایجاد اشتغال کمک کند و تحقق این امر با برندسازی عسل کردستان ممکن است.

جعفری بیان کرد: آمادگی داریم از اعتبارات استانی برای پرورش ملکه و تولید، ژل رویال را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم زیرا کردستان از اولین استان‌های پرورش زنبور ملکه در کشور است.

وی در ادامه اذعان کرد: ۱۵۶ فقره طرح زنبورداری در استان داریم که جمعا ۲۵۰ میلیون تومان سرمایه در گردش به آنها پرداخت شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان تصریح کرد: در نظر داریم تولید اکسیر را در استان شروع کنیم تا گام دیگری در تولید محصولات زنبور عسل داشته باشیم.

۴۶

کد خبر 1306206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =