غفوری‌فرد:  اصولگرایان در تهران به لیست واحد می رسند/با سروصدا کردن نمی‌توان در صحنه سیاسی کشور تاثیرگذار بود

ایرنا نوشت:غفوری‌فرد گفت: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان گروه‌های شناخته شده و شناسنامه‌دار هستند و عمل سیاسی آنها در چارچوب قانون است و با اعلام نظر برخی افراد مشروعیت و جنبه قانونی خود را از دست نمی‌دهند

«حسن غفوری‌فرد» عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره ائتلاف‌های نو ظهور گفت: ممکن است افرادی دور هم جمع شوند و با یک اعلامیه اعلام موجودیت کنند ولی از نظر قانونی نمی توانند فعالیت کنند زیرا فعالیت آنها در انتخابات ممنوع است، می‌خواهد جبهه سوم یا دهم باشد.

او ادامه داد: کسی بخواهد کار سیاسی انجام دهد باید قوانین کشور را قبول داشته باشد. اگر نظم، قانون و تحزب را قبول ندارند چرا با عناوین حزبی بازی می‌کنند؟

این فعال اصولگرا همچنین گفت:  مهم نیست اصلاح طلب و اصولگرا را قبول داشته باشند، قانون مداری و تمکین به قانون اهمیت دارد. مخالف مشارکت شخص یا گروهی در عرصه سیاسی-

انتخاباتی کشور نیستم اما حزب یا جبهه‌هایی که می‌خواهد فعالیت سیاسی انجام دهد باید از طریق کمیسیون ماده ۱۰ احزاب اقدام به ثبت تشکل خود کند.

غفوری فرد افزود: این گروه‌ها اگر هنوز اقدام به تاسیس نکرده اند باید مراحل قانونی را طی کنند و اگر قبلا ثبت شده اند باید اساسنامه و مرامنامه خود را با قانون جدید احزاب تطبیق دهند. هر خط و جبهه ای اعم از جبهه سوم و ... اگر روند متعارف ثبت، تاسیس و معرفی خود به وزارت کشور را انجام ندهند غیرقانونی است.

وی ادامه داد: کاری نداریم آنها اصولگرایان را قبول دارند یا ندارند برای ما مهم فعالیت قانونی است و سخنان آنها تغییری در قانون ایجاد نمی‌کند.  

رئیس پیشین خانه احزاب ایران گفت: بر فرض بگویم هیچ فرد و گروهی را قبول ندارم آیا برای من مشروعیت به همراه دارد؟ بنابراین با سر و صدا کردن نمی‌توان در صحنه سیاسی کشور تاثیرگذار بود. اصولگرایان و اصلاح‌طلبان گروه‌های شناخته شده و شناسنامه‌دار هستند و عمل سیاسی آنها در چارچوب قانون است و با اعلام نظر برخی افراد مشروعیت و جنبه قانونی خود را از دست نمی‌دهند.

غفوری فرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چند دستگی اصولگرایان، یادآور شد: اطمینان دارم برای انتخابات دوم اسفندماه مجلس شورای اسلامی، اصولگرایان به لیست واحد در تهران می‌رسند.

27216

کد خبر 1307810

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =