مقام‌های پنتاگون هم به مجلس نمایندگان احضار شدند

فارس نوشت: در حالی که با دستور «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات برای آغاز روند استیضاح رئیس‌جمهور این کشور آغاز شده، خبرنگار بلومبرگ خبر داده که یک کمیته مجلس نمایندگان، دست به احضار مقام های مربوط به «امور بودجه» و «پنتاگون» در این خصوص زده است.

هدف از این احضار، دریافت اطلاعات در خصوص توقف کمک نظامی به اوکراین است که ترامپ بر اساس گفت‌وگوی تلفنی افشا شده با رئیس‌جمهور اوکراین، این کار را با هدف دریافت اطلاعات از عملکرد پسر «جو بایدن»، رقیب احتمالیش در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی انجام داده بود.

با پا پیش گذاشتن حداقل دو افشاگر در پرونده موسوم به «اوکراین‌گیت»، جنجال‌ها درباره سوءاستفاده ترامپ از قدرت و اختیارات ریاست جمهوری خود برای اعمال فشار به اوکراین به منظور انجام تحقیقات در خصوص فساد احتمالی «جو بایدن» و پسر او همچنان ادامه دارد.

دقیقا روشن نیست کدام مقام های برای پاسخ‌گویی به کنگره احضار شده‌اند.

آن‌طور که متن مکالمه ترامپ با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین نشان می‌دهد، رئیس‌جمهور آمریکا از همتای اوکراینی خود خواسته پرونده قضایی علیه هلدینگ «بریسما» را که «هانتر بایدن» پسر جو بایدن عضو هیأت مدیره آن است، پیش ببرد. هرچند ترامپ این موضوع را رد می‌کند، اما ظاهرا ترامپ برای تحت فشار قرار دادن کی‌یف، کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین را تعلیق کرده و تنها زمانی با پرداخت این کمک‌ها موافقت کرده است که زلنسکی به او اطمینان داده دادستان کل اوکراین پرونده بریسما را پیش می‌برد.

310311

کد خبر 1308109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =