زائران پاکستانی و افغانستانی اربعین بیشتر از سال‌های گذشته هستند

مهر به نقل از رادیو اربعین، نوشت: فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای ماه محرم تا کنون ورود زائران پاکستانی و افغانستانی اربعین ۳۰ درصد افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود این افزایش تشدید نیز شود.

سردار محمد قنبری درباره آخرین وضعیت مرز میرجاوه در روز دوشنبه، تاکید کرد: ا ز ابتدای ماه محرم تا غروب امروز تعداد افرادی که از طریق مرز میرجاوه وارد ایران اسلامی‌شده‌اند ۴۰ هزار نفر بوده است.

وی بابیان اینکه تعداد زائران پاکستانی و افغانستانی نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش‌یافته است، تأکید کرد: پیش‌بینی می‌شود ۱۰۰ هزار زائر اربعین از کشور پاکستان وارد مرز میر جاوه شوند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بابیان اینکه هم‌اکنون روزانه چهارتا پنج هزار نفر از طریق مرز میرجاوه وارد ایران می‌شوند و پیش‌بینی می‌شود این رقم در روزهای آتی بیشتر نیز شود، تأکید کرد: استقبال زائران پاکستانی و افغانستانی از اربعین امسال به‌مراتب بیشتر از سال قبل است.

قنبری درباره تمهیدات اندیشیده شده برای زائران پاکستانی و افغانستانی، گفت: این زائران پس از ورود در موکب‌هایی که در مرز میرجاوه استقراریافته حضور می‌یابند همچنین ناجا برای خدمت‌رسانی به زائران علاوه بر اقدامات و خدمت‌رسانی خود درزمینهٔ امنیتی و گذرنامه و ... دو موکب نیز برای زائران تدارک دیده است.

23231
کد خبر 1308156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =