فتحی: این جام هدیه سازمان لیگ به پرسپولیس بود

سایت باشگاه استقلال نوشت: مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: جام قهرمانی سوپرجام هدیه سازمان لیگ به پرسپولیس بود.

امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال در ارتباطی تلفنی با برنامه فوتبال برتر، درباره حضورش در کشور ترکیه، گفت: چند بازیکن برای حضور در باشگاه استقلال با هماهنگی کادرفنی در نظر گرفته‌ایم و برای مذاکره با آن‌ها به استانبول آمده‌ام. امیدوارم با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته، به نتیجه برسیم و گزینه مطلوب باشگاه را جذب کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا یکی از گزینه‌های استقلال گری هوپر است، گفت: چند بازیکن مد نظر ماست که یکی از آن‌ها هوپر است. امیدوارم این مذاکرات انجام شود و به نتیجه برسیم تا بهترین گزینه را جذب کنیم. اما اجازه دهید اسامی دیگر گزینه‌های مد نظر را بیان نکنم و بعد از نتیجه نهایی، اسم بازیکن را اعلام کنیم.

مدیرعامل استقلال درباره رای سوپر جام هم گفت: من هم امروز از رای دادگاه cas مطلع شدم. صدور رای اولیه کمیته انضباطی در دوره مدیرعاملی من نبود. به محض اینکه در استقلال مسئولیت گرفتم، اعتراض خود را به کمیته استیناف ارائه دادم و دفاعیات مستدل و مفصلی را آنجا ارائه کردیم. متاسفانه علی رغم نظر ما، آنچه ما فکر می‌کردیم به عدالت و انصاف نزدیک باشد، کمیته استیناف رای کمیته انضباطی را تایید کرد. بعد از این اتفاق، ما در دادگاه حکمیت ورزش طرح دعوی کردیم.

وی افزود: همان موقع همین دوستان که در فضای مجازی اعتراض می‌کنند، می‌گفتند که فتحی به cas شکایت نمی‌کند چون اگر این کار را بکند، برکنار می‌شود. یا فتحی فلان می‌شود. همه دیدند که فتحی روی شکایت اصرار و پیگیر این ماجرا بود. فتحی وکیل گرفت و به cas رفت و تا آخرین لحظه دفاعیات خود را انجام داد. ولی من قبلا هم گفته بود که قاضی cas نیستم و من این پرونده را بررسی نمی‌کنم.

فتحی ادامه داد: وقتی محکمه رای صادر می‌کند، تنها راهش اعتراض به حکم است و ما این کار را کردیم و پیگیری را هم انجام دادیم. در دفعات مختلف هم پیگیری‌های قانونی و لابی‌های عرف و مربوطه را انجام دادیم و فکر می‌شد رای به نفع ما صادر شود ولی اطاله دادرسی و زمان بر شدن این پرونده، باعث شد تا cas رای را به سود ما صادر نکند.

او در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارد صحبت‌های معاون پیشین استقلال و خودش در این باره باعث امیدواری هواداران شده بود، گفت: روند و پروسه پرونده‌ها در cas، یک روند طولانی است. همان روز که من به مقر cas در سوییس رفتم، دوستان گفتند که این پرونده زمان بر خواهد بود چون پرونده‌های زیادی در آنجا هست و فرآیند بررسی طولانی است. اینکه چرا بیش از عرف این بررسی‌ طول کشید، در صلاحیت من نیست و دوستان در cas باید توضیح دهند. بنده هیچ قولی به هواداران برای اینکه رای به نفع ما صادر شود، ندادم چون غیر منطقی است بابت چیزی که دست من نیست، روی آن قول بدهم. بنده بارها گفتم که مامور به تکلیفم نه نتیجه. من تکلیفم را پیگیری کردم و همه توان و تلاشم را برای احقاق حق باشگاه استقلال انجام دادم و خواهم داد. یک مرحله دیگر هم هست که می‌توان پرونده را به دادگاه عالی سوییس ارائه دهیم و به مرحله بالاتر اعتراض کنیم.

مدیرعامل استقلال در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال انجام چنین کاری است، گفت: بعید می دانم چون ۹۵-۹۶ درصد از آرای cas در دادگاه عالی سوییس تایید می‌شوند و لذا شاید منطقی نباشد ما در آنجا هزینه کنیم ولی اگر روزنه امیدی برای احقاق حق استقلال باشد، اقدام می‌کنیم چون معتقدم رای سه بر صفر، رای عادلانه نیست. یعنی سازمان لیگ نمی‌توانسته استقلال را سه بر صفر بازنده کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در باشگاه استقلال کسی برگه انصراف از سوپر جام را امضا کرده است، بیان کرد: خیر، هیچ برگه‌ای امضا نشده است. زمانی که من مدیرعامل استقلال نبودم، جناب آقای ملکی عضو محترم و پیشین هیات مدیره استقلال، در جلسه شورای تامین نه چیزی نوشتند و نه چیزی را امضا کردند. ایشان در آن جلسه گفتند که تیم استقلال در ایران حضور ندارد. در جلسه بررسی این موضوع هم با ایشان تماس تلفنی برقرار کردند و صحبت‌های ایشان را مکتوب کردند ولی ایشان چیزی را امضا نکرده‌اند. ما بارها گفتیم که با احترام به شورای تامین، این شورا صلاحیت بررسی این موضوع را حتی با فرض اینکه آقای ملکی چیزی امضا کرده باشند که نکرده‌اند را ندارد. شورای تامین اسمش این است؛ شورای امنیت برگزاری مسابقه. نه مرجعی برای رسیدگی به پروسه برگزاری بازی استقلال و پرسپولیس.

فتحی در پایان در پاسخ به سوالی درباره ناهماهنگی‌های اتفاق افتاده در باشگاه استقلال در زمان بازی سوپر جام هم گفت: من آن زمان عضو هیات مدیره بودم و مسئولیت اجرایی نداشتم. به هرحال ناهماهنگی سازمان لیگ، فدراسیون و باشگاه استقلال در این ماجرا اتفاق افتاد. این را هم بگویم که اگر استقلال آماده نبود، پرسپولیس هم آماده نبود. مصاحبه آقای گرشاسبی مدیرعامل وقت پرسپولیس موجود است که گفتند پرسپولیس آماده این بازی نیست ولی پرسپولیس و گرشاسبی از این هدیه و موهبتی که سازمان لیگ به آنها کرد، نهایت استفاده را کردند و این جام را سازمان لیگ تقدیم به پرسپولیس کرد. دقیقا این جام هدیه سازمان لیگ به پرسپولیس بود.

256 251

کد خبر 1308212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 31
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • انتی کیسه IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  بسوز کیسه کش بسوز خخخخخخخخخخخخخخ
 • علی IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  این حرف ها دقیق حرفهای پوپولیستیه. از چند ماه قبل تاریخ این بازی مشخص شده بود و مدیران استقلال فکر میکردند با گردن کلفتی میتونند هر موقع که دوست دارند بازی کنند و گرنه تیم پرسپولیس در تهران بود و بدنسازی را هم پشت سر گذاشته بود. بهتره بجای دور ریختن این حجم از پول، موارد بهتری برای خرج کردنش پیدا میکردند وگرنه سوپرجام ارزش چندانی هم در فوتبال ما نداره.
 • مهدی IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  هدیه زیاد دادن به یه تیم خاص تو این چند سال این هم روش!!!اقای فتاحی با اون سابقه درخشان مدیریتی و فحاشی الان خوشحالترین آدم روی زمینه!!!اولین نفری که بدو بدو اومد خودش اعلام کرد تو تلوزیون که بازی سه هیچ شده !!باور کنید تو دادگاه هم هزینه کردند
 • فقط پرسپولیس IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  شما کیسه کشا هم می موندین و بازی میکردین تا جام رو به شما بدهند ،به ترسوها جام نمیدهند.خواهشا بچاپ
 • سوپر جام IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  شما بگو چرا ترسیدین و به ترکیه فرار کردین؟؟حداقل بازی میکردین و با افتخار می باختین و از این حرفای چرت و پرت نمیگفتی. خواهشا نظرم رو ثبت کن .
 • ماجد IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  نه آقای فتحی این از مدیریت بد شما بود.
 • امیر IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  تو به پرسپولیس کاری نداشته باش به تیم خودت برس.لابد استقلال نتیجه نمیگیره تقصیره پرسپولیسه؟؟
 • مسعود IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  فرافکنی .ببین با کیا ما شدیم80 ملیون نفر .
 • ناشناس IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  هدیه سازمان لیگ به پرسپولیس بود
 • GB ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  فقط يك حساب سرانگشتى بكنيد كه سفر آقايان به سويس براى دادگاه و پول وكيل و حالا مثلا براى خريد بازيكن به تركيه چقدر هزينه شده است!!!! واقعا چنين مثلا ورزش فوق پر هزينه اى دردى از جامعه و جوانان آن كم مى كند؟ شما قهرمان سوپر جام بشويد يا نشويد چه قدمى براى احياى روح ورزش و سلامتى جامعه بر داشته ايد؟ اى كاش مى توانستيم بگوييم هيچ!
 • پناهندگی ورزشی IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  بزرگتر و بدتر از خسارت مالی كه استقلال (وزارت) بابت این شو اف باید به كاس پرداخت كنه این ننگ تاریخی بود كه رو پیشونی اینا موند اونم فرار كردن و پناهنده شدن استقلال از دست یه تیم محروم بود كه تا ابد تو تاریخ دربی ها ثبت شد .
 • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  ایشون با سنگ پا رقابت می کنه ؟
 • IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  برای رهایی ار فشار هواداران را فریب نده !!! حالا لیگ و فدراسیون یکطرف !!!! دادگاه بین اللمللی ورزش چی ؟؟؟!!!
 • IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  برای یک عنوان بی معنا چه بازی هایی با مردم انجام داده اند! تکلیف این هزینه بی خود شکایت که از جیب مردم شده چیست؟ از پول خودتون بود هم اینکار رو می کردید؟
 • IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  میشه ساکت بشی؟
 • علی اصغر IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  بترکی که اینقدر دروغ میگی
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  حکایت عجیبیست
 • IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  ای بابا CAS هم پرسپولیسی از آب درواومد!!!!!
 • علی IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  اره !!!!
 • رام IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  کل دنیا هم بگه تقصیر شما بوده، شما بازم حرف خودتو میگی. سه تا دادگاه رای دادن شما بازنده این، بازم میگه میبرم یه دادگاه دیگه!!
 • IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  این بابا رای cas را هم قبول نداره بعد چه جوری خودش توی کمیته انضباطی رای صادر میکرده؟
 • علی IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  عرضه داشتین میومدین بازی میکردین. بسه دیگه اینقدر حرفای مفت
 • IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  جناب فتحی به جای این حرفا پاسخگوی هزینه میلیاردی دادگاه کاس باش که این همه ارز را بیهوده خرج شهرت طلبی خودتان کردین. البته برای شما بد نشد چند تا سفر سوئیس رفتی
 • IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  رو داره اندازه کوه آتشفشان.خدایی سنگ پا مرد از دست فتحی
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  اون زمان از ترس باخت کنار کشیدید و بعد خواستید دبه کنید. رای همه دادگاه های داخلی و بین المللی هم به ضررتون بود ولی باز ادعا می کنید که حق با شماست. چرا به هواداراتون احترام نمی ذارید و به اشتباهتون اعتراف نمی کنید ؟
 • IR ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  یعنی در تاریخ بی مسئولیت تر از تو و افشارزاده استقلال مدیر به خودش ندیده
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  پسر جان از این جا تا ترکیه فرار کردی؛ حالا میگی هدیه فدراسیون بود؟
 • IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  لنگی است دیگررررر
 • سیروان کردستان DE ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  به هر حال پرسپولیس یک تیم حکومتیه
 • IR ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  سنگ پای قزوین شرمنده اس در مقابل شما جناب فتحی
 • IR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  فتحی، فتحی ،فتحی...