نمایه‌سازی نشریه‌ «حقوق بشر» دانشگاه مفید در پایگاه بین‌المللی اسکوپوس

«دوفصلنامه حقوق بشر» دانشگاه مفید، موفق شد با عضویت در پایگاه استنادی بین المللی اسکوپوس در این پایگاه نمایه سازی شود.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه مفید،‌ «دوفصلنامه حقوق بشر» دانشگاه مفید موفق شد به عنوان اولین نشریه حقوقی ایران با عضویت در  پایگاه  استنادی بین المللی اسکوپوس در این ‍پایگاه نمایه سازی شود. 

علیرضا ملکی، معاون مرکز مطالعات حقوق بشر دانشگاه مفید در این باره گفت: پس از تلاش ها و پیگیری های مداومی که در طول 5 سال گذشته برای ارتقاء وضعیت، بهبود شرایط و کیفیت علمی «دوفصلنامه حقوق بشر» به عنوان اولین و تنها نشریه دانشگاهی و تخصصی حقوق بشر در ایران به انجام رسید، به لطف ایزد منان این نشریه واجد تمام شرایط عضویت در پایگاه استنادی بین المللی اسکوپوس شناخته شد و عضویت آن در این پایگاه استنادی مورد تایید قرار گرفت. با توجه به این توفیق، هم اکنون دوفصلنامه حقوق بشر اولین نشریه علمی ایران در زمینه حقوق و ششمین نشریه علمی ایران در زمینه علوم انسانی است که در این پایگاه استنادی عضو شده و مستند می شوند.

معاون مرکز مطالعات حقوق بشر دانشگاه مفید در رابطه با جایگاه و اهمیت این ‍پایگاه استنادی بین المللی گفت: این پایگاه هم ردیف پایگاه استنادی بین المللی  ISI بوده و در مجامع بین المللی و در آیین نامه های وزارت علوم ایران نیز از اهمیت و اعتبار فوق العاده ای برخوردار است.

دوفصلنامه حقوق بشر یکی از نشریات علمی دانشگاه مفید قم است که از سال 1385 زیر نظر مرکز مطالعات حقوق بشر این دانشگاه چاپ و منتشر می شود. این نشریه که به صورت دو فصلنامه انتشار می یابد جهت گسترش مفاهیم حقوق بشر در ایران و انعکاس دیدگاه های علمی و تخصصی موجود در حوزه حقوق بشر به دو صورت چاپی و الکترونیکی در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد. در این نشریه مقالات به دو زبان فارسی و انگلیسی پذیرفته و بررسی می شوند.

/6262

کد خبر 1308424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =