علیپور: هری کین هم در تاتنهام دچار همین مشکل شد

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس گفت: با آقا فرشاد پیوس که صحبت می‌کردم می‌گفت مشکل تو گل اول است؛ گل اول را که بزنی موتور گلزنی‌ات روشن می‌شود.

روزنامه خبرورزشی نوشت: علی علیپور مهاجم اول پرسپولیس پس از پایان بازی با شهرخودرو به زادگاهش قراخیل قائمشهر بازگشته و مشغول استراحت است. با که او حرف می‌زدیم متوجه شدیم این سفر به‌موقع بوده و توانسته روحیه علیپور را بهتر کند. مهاجمی که در شش هفته گذشته موفق به گل‌زنی نشده اما به توانمندی‌های خود ایمان دارد. علیپور گلایه‌هایی هم داشت ولی بیشتر از هر چیز از سرمربی، همبازیان و هواداران پرسپولیس تشکر کرد که در این مدت از او حمایت کرده‌اند. با این مقدمه کوتاه از شما دعوت می‌کنیم گپ و گفت نیمروزی ما با مهاجم کم‌حاشیه و خوش‌اخلاق پرسپولیس را بخوانید.

کم نیستند کسانی که معتقدند تمرکز علی علیپور به خاطر ماجراهای اول فصل و تلاش برای لژیونر شدن به‌هم خورده است.
با احترام به منتقدان باید بگویم این حرف را قبول ندارم. من در آن مقطع می‌خواستم لژیونر شوم و کتمان نمی‌کنم، اما بعد از مذاکره با مدیران باشگاه ماندم و کارم را دنبال کردم. متأسفانه خیلی‌ها راحت حرف می‌زنند یا نظر می‌دهند در حالی که معمولاً مهاجمان چند فصل یک بار چنین شرایطی را تجربه می‌کنند. شما دیدید هری کین ستاره تیم ملی انگلیس در یورو ۲۰۱۶ یکی از ضعیف‌ترین بازیکنان تیم کشورش بود. او بعد از یورو نیز نتوانست در تاتنهام گل بزند، اما خیلی زود برگشت و گل زد. البته من خودم را با هری کین مقایسه نمی‌کنم و فقط مثال زدم.

نه اتفاقاً جالب شد. به نظر می‌رسد حسابی در این مدت روی مهاجمان سرشناس دنیا مطالعه کردی. آیا می‌دانی الگویت کریستیانو رونالدو هم فصل گذشته پس از پیوستن به یوونتوس، سه هفته اول گل نزد و بعد که گل زد دوباره دو هفته گل نزد؟!
من همه بازی‌های رونالدو را دنبال می‌کنم. واقعاً مهاجمی استثنایی است و او یک گل‌زن مادرزاد است.

مثال ایرانی هم داری؟
راستش را بخواهید با آقافرشاد پیوس که صحبت می‌کردم می‌گفت او هم دچار این مشکل شده است.

بهترین جمله‌ای که فرشاد پیوس به تو گفت چه بود؟
آقا فرشاد به من گفت مشکل تو گل اول است؛ گل اول را که بزنی موتور گلزنی‌ات روشن می‌شود.

خودت چه فکری می‌کنی؟
من هم موافق آقافرشاد هستم و به توانمندی‌های خودم ایمان دارم. زمانی که از راه‌آهن به پرسپولیس آمدم صحبت‌های زیادی درباره من می‌شد ولی تلاش کردم ثابت کنم در موردم اشتباه می‌کنند و خرید خوبی برای پرسپولیس هستم.

الان هم صحبت‌های زیادی می‌شود. اینکه علیپور کی می‌خواهد گل‌زنی را شروع کند. یا اینکه خوب تغذیه نمی‌شود و تمرکزش به‌هم خورده و...
این هم قسمتی از فوتبال است و باید با آن کنار آمد. بازی در تیم بزرگی مثل پرسپولیس این مسائل را هم دارد و من به آن آگاه هستم. نباید به این حرف‌ها توجه کنم.

این گل نزدن‌ها در اعتماد به نفس تو تأثیری نداشته است؟
نه! از خودم تعریف نمی‌کنم، اما اعتماد به نفس کافی دارم. دچار استرس نمی‌شوم و گل نزدن‌های هفته‌های ابتدایی را در ادامه جبران می‌کنم.

گابریل کالدرون این مدت به تو حرفی نزده است؟
آقای کالدرون مرد بسیار مهربان و خوبی است. به من می‌گوید نگرانی بابت گل نزدن‌هایت نداشته باش و کار خودت را انجام بده. به زودی گل می‌زنی و همین صحبت‌های سرمربی برایم ارزشمند است.

البته جلوی شهرخودرو خیلی خوب بازی کردی و فقط گل نزدی.
حق ما مساوی هم نبود چه رسد به شکست! واقعاً خوب بازی کردیم و روی یک ضربه کرنر غافل‌گیر شدیم. با تمام احترامی که برای آقایحیی و تیمش قائل هستم ما باید با امتیاز از مشهد برمی‌گشتیم.

برخی معتقدند جونیور آن مهاجم شش‌دانگی نیست که باید زوج تو باشد و روی کارت هم تأثیر گذاشته است؟
نه، لطفاً این حرف را نزنید. جونیور هم‌بازی من است و اینجا غریب است. شما خودتان یک کشور غریب می‌روید مدتی زمان می‌برد که به شرایط عادت کنید. جونیور هم بازیکن خوبی است که به نظرم به زودی خودش را نشان خواهد داد.

در لیست تیم ملی هم نبودی. خودت انتظارش را داشتی؟
پوشیدن پیراهن تیم ملی برای هر بازیکنی باعث افتخار است. همه فوتبالیست‌ها تلاش می‌کنند به تیم ملی برسند، اما باید به نظر سرمربی تیم هم احترام گذاشت. من به عنوان یک بازیکن سعی می‌کنم با تمرینات بیشتر و بازی‌های بهتر نظر سرمربی تیم ملی را جلب کنم. اگر موفق شدم که خیلی خوب است و اگر هم آقای ویلموتس تشخیص داد من را دعوت نکند برای موفقیت تیم کشورم مثل یک هوادار دعا می‌کنم.

۶ بازی و ۳ شکست برای مدعی اول قهرمانی نگران‌کننده نیست؟
ما حداقل در ۲ بازی از ۳ بازی مستحق شکست نبودیم. بدشانسی ما و خوش‌شانسی حریفان این نتایج را رقم زده است، اما هنوز چیزی تمام نشده است. پرسپولیس در سه، چهار سال گذشته ثابت کرده کارهای سخت و نشدنی را انجام می‌دهد. امسال هم برای قهرمانی می‌جنگیم.

یک پنالتی هم جلوی ماشین‌سازی زدی که حامد لک گرفت. باز هم پشت ضربات پنالتی می‌ایستی؟
تا زمانی که کالدرون سرمربی تیم صلاح بداند و دستور بدهد پشت ضربه پنالتی می‌ایستم. در بازی با ماشین‌سازی هم بیشتر از ۱۰ دقیقه از زمان اعلام پنالتی تا زدن آن به دلیل اعتراض حریف وقت تلف شد. این مسئله تمرکزم را برهم زد وگرنه بهتر به توپ ضربه می‌زدم.

در پایان حرف ناگفته‌ای نداری؟
از هواداران پرسپولیس، همبازیان و مربیانم که در این مدت از من حمایت کردند تشکر می‌کنم. انشاءالله با زدن گل و شاد کردن دل آن‌ها جبران کنم.

این عکس را هم ببینید: مدافع بایرن پیج دانشگاه اردبیل را فالو کرد!

43503

کد خبر 1308497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =