معاون وزیر راه: راه آهن شرق و جنوب کشور مورد توجه رهبر انقلاب است

تسنیم نوشت: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت در توسعه ریلی کشور نظر مساعد دارد، گفت: مسیر ریلی شرق به جنوب ‌کریدور ریلی کشور بوده و مورد توجه مقام معظم رهبری است.

خیرالله خادمی ‌در حاشیه بهره‌برداری از ۱۰ کیلومتر مسیر گناباد به مهنه  اظهار داشت: افتتاح این پروژه باعث روان تر شدن مسیر زائران امام رضا (ع) می‌شود و برای ترانزیت بار به سمت آسیای میانه مسیر بهتری خواهیم داشت.

وی افزود: با توجه به اهمیت سواحل مکران و موقعیت بی‌نظیر بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور و کوتاه‌ترین مسیر ترانزیت کالا به کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه و افغانستان، تکمیل هرچه سریعتر این کریدور یکی از اولویت‌های اساسی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بزرگراه مهنه- گناباد را بخشی از این کریدور معرفی کرد و گفت:‌ این محور ۶۷ کیلومتر است که تاکنون ۴۲ کیلومتر آن به صورت بزرگراه زیر عبور قرار گرفته و امروز شاهد بهره‌بردرای  ۱۰ کیلومتر دیگر از آن با صرف اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال هستیم. 

وی پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی بخش‌های باقیمانده محور را ۸۲ درصد اعلام و عنوان کرد: به منظور اتمام عملیات اجرایی ۱۵ کیلومتر باقیمانده از این محور ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: بخش‌ اعظمی از محور بیرجند ـ مشهد در استان خراسان رضوی و خراسان شمالی در سال‌های گذشته به بزرگراه تبدیل شده ‌و بخش‌های کمی از این محور در نقاط حادثه‌خیز و گلوگاه‌های ترافیکی باقی مانده ‌که با تکمیل هرچه سریع‌تر ضمن افزایش طول پیوسته بزرگراه و افزایش ظرفیت سرعت، ایمنی نیز افزایش خواهد یافت.

خادمی تصریح کرد: دولت در توسعه ریلی کشور نظر مساعد دارد. مسیر ریلی شرق به جنوب از مواردی است که کریدور ریلی کشور است و مورد توجه مقام معظم رهبری نیز می‌باشد.

وی ادامه داد: این مسیر از نظر ترانزیت ملی حائز اهمیت است، نقطه اتصال شرق به جنوب کشور بوده و موجب رفع برخی محرومیت‌های منطقه خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: این مسیر بزرگ‌ترین مسیر ریلی است که کار پیچیده و سخت است که ۳۰۰ میلیون دلار برای انجام این مسیر با نظر مساعد مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی اعتبار اختصاص یافته است.

۲۲۶۲۳۱
کد خبر 1308996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =