آخرین شهید نیروی هوایی ارتش که پاسخ کوبنده‌ای به صدام داد

تسنیم نوشت: معاون بازرسی ارتش گفت: یک روز پس از قبول قطعنامه ‌۵۹۸، عراقی‌ها شروع به بمباران پالایشگاه‌های ایران کردند و شهید اکبری در آن زمان با حمله به پالایشگاه کرکوک، پاسخ صدام را داد.

 سرتیپ دوم  منصور ونک درباره شهید عباس اکبری حق مطلب ادا نشده و ایشان گمنام هستند، افزود: در مقطعی از جنگ که اوج بمباران هوایی بود شهید عباس اکبری مسئول گردان تاکتیک بود و همیشه به ما تاکید به آموزش دوباره داشت و این تفکر راهبردی ایشان همین الان جاری است.

ونک ادامه داد: ولایت‌پذیری شهید خلبان عباس اکبری زبان زد بود و در سال ۶۵ در اوج بمباران برخی خلبان‌ها خواستار متقابل به مثل و بمباران عراق بود و ایشان فقط صحبت حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند نباید مردم بی‌دفاع را بمباران کنید را تکرار می‌کرد.

معاون بازرسی ارتش سرلشکر شهید عباس اکبری را  شجاع برشمرد و گفت: این شهید بزرگوار مجری سخت‌ترین پروازهای برون‌مرزی بود و ایثارگری ایشان نسبت به زیر دست ها در همه زمینه‌ها زبانزد بود. 

وی با اشاره به اینکه آخرین شهید نیروی هوایی ارتش شهید عباس اکبری بود، افزود: یک روز پس از قبول قطعنامه ‌۵۹۸، عراقی‌ها شروع به بمباران پالایشگاه‌های ایران کردند و وی در آن موقع پس از حمله به پالایشگاه کرکوک توسط سامانه‌های غربی به شهادت رسید.

ونک ادامه داد: کار ایشان کمتر از کار شهید عباس دوران و عباس بابایی نبود چراکه ۱۸۰۰ ساعت پرواز جنگی داشت، یکی از شاخصه های مهم ایشان رسیدگی به مردم و مستضعفین بود.

معاون بازرسی ارتش اقتدار جمهوری اسلامی را مرهون خون شهدا دانست و تصریح کرد: طبق گفته خود آمریکایی‌ها نیروی انسانی فداکار و کارآمد ما موجب پیشرفت و اقتدار ما در تمام عرصه ها شده است.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1309006

برچسب‌ها