۱۳ هزار و ۵۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در کشور وجود دارد

ایرنا نوشت: مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: ۱۳ هزار و ۵۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های کشور وجود دارند که هشت هزار و ۵۰۰ نفر از آنان تک جرم بوده و واجد شرایط کمک هستند.

سید اسدالله جولایی روز پنجشنبه در جمع خیران ستاد دیه آذربایجان شرقی اعلام کرد: مبلغ کل بدهی این زندانیان، ۲ هزار میلیارد تومان است.

وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده توسط نمایندگی ستاد دیه آذربایجان‌شرقی گفت: طی ارزیابی‌های انجام شده، ستاد دیه آذربایجان شرقی رتبه چهارم در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کشور را دارد.

جولایی به معافیت مالیاتی خیران ستاد دیه اشاره کرد و افزود: به استناد بخشنامه و به منظور جذب حداکثری مشارکت‌های مردمی در امر خداپسندانه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، ۱۰۰ درصد وجوه اهدایی خیران از درآمد مشمول مالیات کسر می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اهمیت قوانین تصویب شده به همت ستاد دیه در کاهش جرایم و زندانیان جرایم غیرعمد، گفت: با پیگیری‌های مستمر ستاد دیه طرح بررسی، اصلاح و اجرای قانون اجباری بیمه شخص ثالث و همچنین اصلاح قانون صدور چک انجام شده که نتایج بسیار خوبی در پی داشته است.

جولایی ادامه داد: طرح اصلاحیه قانون مهریه و نفقه نیز با رعایت حقوق طرفین و طرح اصلاحیه در مورد حوادث کارگاهی نیز در دست بررسی است و در تلاش برای ایجاد اصلاحیه در این رابطه هستیم.

مدیرعامل ستاد دیه کشور در ادامه از اجرای “پویش بخشایش حسینی، نوید آزادی" خبر داد و گفت: این پویش همزمان با راهپیمایی اربعین در راستای کمک به زندانیان جرایم غیرعمد اجرا می‌شود و خیران برای مشارکت در این اقدام خداپسندانه می‌توانند کمک‌های نقدی خود را از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۰۳۹۳۴۵ یا وارد کردن کد دستوری #۷۷۷۷*۷۸۰* از طریق تلفن همراه مبالغ مورد نظر خود را به حساب ستاد دیه کشور واریز کنند.

46

کد خبر 1309235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =