واکنش گروه‌های فلسطینی به حمله نظامی ترکیه علیه سوریه

ایرنا نوشت: گروههای مختلف فلسطینی ضمن محکوم کردن حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه در خصوص اشغال بخشی از خاک این کشور هشدار دادند.

جبهه دموکراتیک آزادسازی فلسطین با صدور بیانیه ای تجاوز نظامی ترکیه به خاک سوریه را نقض حاکمیت و استقلال سوریه برشمرد  و تاکید کرد این حمله نظامی دخالت آشکار در امور داخلی سوریه و تلاش برای احیای استعمارگری با توسل به زور است.

در این بیانیه تاکید شده است، مشکلاتی که در نتیجه بحران سوریه به وجود آمده است، به خود ملت سوریه و موسسات رسمی آن مربوط می شوند و باید توسط آن ها حل و فصل شود تا بار دیگر سوریه از  نعمت ثبات و امنیت برخوردار شود.

این جبهه کشورهای عربی را به حمایت از سوریه در برابر تجاوزات ترکیه فراخواند و از سازمان ملل خواست به مسئولیت های سیاسی و قانونی و اخلاقی خود برای جلوگیری از تجاوزات ترکیه عمل کند.

"محمد دحلان" یکی از فرماندهان مقاومت فلسطین نیز حمله نظامی ترکیه به خاک سوریه را محکوم کرد و در صفحه فیسبوک خود نوشت: حمله نظامی ترکیه به خاک سوریه را به شدت محکوم می کنیم و معتقدیم این حمله نظامی به دلایل واهی انجام گرفته و بیانگر زیاده خواهی های نظام "رجب طیب اردوغان" برای اشغال بخشی از خاک سوریه است.

وی حمله نظامی ترکیه را حلقه ای از مجموعه تجاوزات مکرر ترکیه علیه سوریه و عراق دانست و آن را به تلاش برای دخالت در امور داخلی این دو کشور و سایر کشورهای عربی مانند مصر متهم کرد.

310311
کد خبر 1309248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =