نماینده‌ ولی فقیه در ارتش: آمریکا را کیش و مات می‌کنیم و مجلس ختمش را می‌گیریم /دغدغه و درخواست اصلی ارتشی‌ها چیست؟

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: به حاکمان حجاز این توصیه را می کنیم که با طناب آمریکا به ته چاه نروند که برای همیشه ته چاه خواهند ماند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی نماینده ولی فقیه و رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به مناسبت سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه تهران اظهار داشت: با رهبری‌های آسمانی امامین انقلاب، ارتش امروز کاملا ارتشی مکتبی و معنوی‌محور است و جزو افتخارات نظام مقدس اسلامی است.

وی ادامه داد: گواه ما در معنویت‌محور بودن ارتش، نشان‌های افتخاری است که حضرت امام و حضرت آقا به ارتش دادند.

محمدحسنی سپس به بیان نقل قول‌هایی از مقام معظم رهبری در تمجید ارتش جمهوری اسلامی پرداخت.

وی در ادامه گفت: ولایت مداری در ارتش جزو صفات برجسته و کلیدی است. با توجه به توفیق حضور در یگان‌های مختلف ارتش شاهد اشتیاق فراوان ارتشی‌ها برای زیارت حضرت آقا هستیم. یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین درخواست ارتشی ها زیارت چهره‌ نورانی حضرت آقا است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: وقتی فرمانی از حضرت آقا صادر می‌شود دغدغه‌ ارتش انجام صد در صدی آن است. موضوع شهادت طلبی و جان بر کف بودن در صیانت از ملت و میهن و مرز کشور است.

وی به آمار شهدای مدافع حرم ارتش اشاره کرد و گفت: ارتشی‌ها برای ماموریت‌های خطیر و دشمن کوب در هر نقطه‌ای آماده هستند.

محمدحسنی خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت، ۱۰۰۰ نماز جماعت در ارتش برگزار می‌شود. حضرت امام (ره) جمله‌ای دارند که "در ارتش بروید انگار به مسجد رفته‌اید". ارتشی‌ها استقبال بسیار پرشور از مراسم اعتکاف دارند. حضرت آقا نسبت به میزان معنویت دانشگاه ارتش گفتند دانشگاه امام علی فیضیه ایران است.

وی همچنین به افتخارات ارتش در مسابقات قرآن در حوزه خانواده‌ها و کارکنان اشاره کرد و گفت: ارتش ما یک ارتش قرآنی و نورانی است. در محرم گویی ارتش تبدیل به یک حسینیه شده است و در ماه رمضان تبدیل به یک عبادتگاه شده است. حضور فعال آنها در مراسم آسمانی اربعین نمونه دیگر است. با هرکسی تماس می گیریم می گویند در مسیر کربلا است یا به صورت خادم یا زائر.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنانش گفت: التزام به مسائل شرعی نیز موضوع دیگری است که از جلوه های معنویت‌محور بودن ارتش است.

وی گفت: نقش آفرینی تعیین کننده ارتش با سایر نیروهای مسلح مقابل شیطنت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه ای کشور، مهم است. در آینده نه‌چندان دور شاهد مجلس ختم دخالت‌های آمریکا در منطقه خواهیم بود. به حق باید بگویم ارتش ما در کنار سایر نیروهای مسلح حافظ امنیت است و ما صاحب یک کشور امن هستیم.

محمدحسنی در ادامه به نقش ارتش در اثبات دخالت های آمریکا در منطقه پرداخت و گفت: دوستان ما موافق هستند که ترامپ چهره غیر قابل اعتماد است. ما که خیرخواه کشورهای دوست و همسایه هستیم توصیه می کنیم بخصوص به حاکمان حجاز این توصیه را می کنیم با طناب آمریکا به ته چاه نروند که برای همیشه ته چاه خواهند ماند.

وی در پایان گفت: ملت ایران در گام اول آمریکا را در کشور کیش و مات کرد و در گام دوم در منطقه کیش و مات خواهد کرد.

تفاهم‌نامه همکاری نیروهای دریایی کشورهای حاشیه دریای خزر امضا شد

در سومین و آخرین روز حضور دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در چهارمین اجلاس فرماندهان نیروی دریایی حوزه خزر، این نشست پنج جانبه با امضای تفاهم نامه همکاری بین نیروهای دریایی کشورهای شرکت کننده به کار خود پایان داد.

امیر خانزادی با اشاره به تصویب و امضای این تفاهمنامه، گفت: ابعاد این تفاهم نامه ۵ جانبه در حوزه آموزشی، عملیاتی، امداد و نجات و تبادل اطلاعات است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: در این نشست هر ۵ فرمانده نیروی دریایی به این نتیجه رسیدند که  نیازهای فنی، آموزشی و ساخت و تعمیر یگان‌های شناور سطحی و زیر سطحی در دریا و ساحل را با اشتراک ظرفیت‌های یکدیگر مرتفع کنند.

بر اساس این گزارش، این تفاهم‌نامه همکاری، پس از مصوبه رؤسای جمهور ۵ کشور ساحلی مبنی بر عدم حضور سایر کشورها در دریای خزر صورت گرفت.

بازدید سرلشکر موسوی از یگان‌های  ارتش در شمال غرب

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه حضور خود در استان آذربایجان غربی، از یگان‌های  نیروی زمینی ارتش اعم از تیپ ۱۶۴ متحرک هجومی پیرانشهر، تیپ ۳۶۴ متحرک هجومی مهاباد، گروه ۴۳۳ مهندسی رزمی پادگاه قوشچی، تیپ ۲۶۴ سلماس و یگان‌های نیروی پدافند هوایی ارتش شامل  ایستگاه راداری، موشکی و فاشا بازدید و توان عملیاتی و حاضر به کاری آنها راارزیابی کرد.

فرمانده کل ارتش در این یگان‌ها، از نمایشگاه ابتکارات و ابداعات کارکنان بازدید کرد و با فرماندهان، مسئولین عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات و کارکنان پایور و وظیفه به صورت جداگانه دیدار و گف‌ وگو کرد.

بازدید از اماکن نظامی، فرهنگی، رفاهی و ورزشی یگان‌ها از دیگربرنامه‌های امیر سرلشکر موسوی در این بازدیدها بود.

گفتنی است در این بازدید امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر سرلشکر را همراهی کرد.

۲۱۷۲۱۹

کد خبر 1309406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =