مراجعه بیش از ۵۱ هزار نفر به مراکز درمانی و فوریت های پزشکی در اربعین

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین گفت: تاکنون ۵۱ هزار و ۶۶۷ نفر به مراکز درمانی و فوریت های پزشکی مراجعه کردند که ۲۲ هزار نفر آنها توسط فوریت های پزشکی خدمات رسانی شدند و از این تعداد حدود ۱۴ هزار نفر از اتباع خارجی بودند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پیرحسین کولیوند روز جمعه با بیان این مطلب افزود: ۲۹ هزار و ۴۰۰ نفر نیز به مراکز درمانی ثابت مراجعه کردند که از این تعداد ۲ هزار و ۷۳۰ نفر تحت نظر و یا ترخیص شدند و از مراجعه کنندگان به مراکز درمانی نیز تاکنون ۲ هزار و ۱۵۷ نفر بستری و تحت مراقبت درمانی قرار گرفته اند که وضعیت آنها رو به بهبود است و مابقی مرخص شدند.

رئیس اورژانس کشور گفت: تاکنون ۸۵ مصدوم از مرز مهران تحویل گرفته شدند که در بیمارستان امام حسین(ع) مهران بستری شدند و تعداد هشت مصدوم از آنها نیز به شهر محل خودشان، ٣٥ مصدوم به بیمارستان امام خمینی(ره) ایلام اعزام شدند و ۲۵ مصدوم به شلمچه و یک مصدوم از کشور عراق به چذابه منتقل شدند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین با بیان اینکه تاکنون ۱۴ مورد به وسیله بالگرد منتقل شدند، اضافه کرد: هم اکنون به وسیله بالگرد اورژانس در حال انتقال مصدومین از بیمارستان امام حسین(ع) مهران به بیمارستان امام خمینی(ره) ایلام هستیم.

۲۳۴۷۲۳۲
کد خبر 1309563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =