پرداخت ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به مردم سیل زده لرستان

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی لرستان گفت: تاکنون ۷۰۰ میلیارد تومان از طریق بانک‌های عامل در قالب تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، رضا خواجه ای در این باره گفت: در مجموع ۱۹۶۸ روستا تحت تاثیر مستقیم بارندگی و سیل بود که مورد ارزیابی قرار دادیم.
وی تصریح کرد: حدود ۴۷ هزار واحد مسکونی در سطح استان مورد ارزیابی قرار گرفت که از این تعداد ۳۳ هزار واحد خسارت دیده در قالب تعمیری و احداثی اعلام شد.
رئیس ستاد هماهنگی بازسازی لرستان خاطرنشان کرد: نیاز بود که استان‌های معین به کمک استان بیاوریم که هم مدیریت خوب داشته باشیم هم در سریع‌ترین زمان از تجهیزات و امکانات خود استان‌ها نیز استفاده کنیم و بازسازی را به حد مطلوبی برسانیم.
پنج استان به کمک استان آمدند
خواجه‌ای اضافه کرد: پنج استان به کمک استان آمدند و شش استان با احتساب خود استان لرستان تشکیل ستاد معین داد که اصفهان در پلدختر، اردبیل در معمولان، قزوین در نور آباد، مرکزی در چگنی و کردستان در الیگودرز مستقر شدند.
وی بیان کرد: در حال حاضر ۳۳ هزار واحد خسارت دیده اعلام شده که از این تعداد ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد تعمیری و حدد ۱۳ هزار واحد معیشتی بود.
رئیس ستاد هماهنگی بازسازی لرستان ادامه داد: تسهیلات برای ما در دو مرحله ابلاغ شد در مرحله اول ۱۴ هزار واحد تعمیری، ۱۸ هزار واحد معیشتی، ۷ هزار واحد احداثی روستایی، ۸۰۰ واحد شهری ابلاغ شده بود که اواخر دو سه هفته قبل مرحله دوم ابلاغ شده که در این مرحله ۴۸۰۰ واحد احداثی روستایی، ۷۱۰ شهری، ۲۰۰۰ واحد معیشتی و ۴۵۰۰ واحد تعمیری ابلاغ شد.
۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد
خواجه‌ای عنوان کرد: در حال حاضر ۴۳ هزار واحد به بانک‌های عامل معرفی شده که از این تعداد ۳۶ هزار واحد عقد قرارداد انجام داده و تاکنون ۷۰۰ میلیارد تومان از طریق بانک‌های عامل در قالب تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.
مطالبه مردم، گفتار ماست.
46
کد خبر 1309671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =