شمال عراق فرصت طلایی برای شکوفایی اقتصاد استان کردستان است

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجە گفت: شمال عراق یک فرصت طلایی و ویژە برای شکوفایی و توسعە اقتصاد استان کردستان بە شمار می رود.

بە گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، غلامرضا انصاری در سی و سومین نشست مشترک شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کردستان، عراق را یک ظرفیت عظیم اقتصادی و فرهنگی دانست و گفت: مهمترین عنصر محکم کنندە روابط ایران و عراق تعیین یک مسیر اقتصادی است.

وی با بیان اینکە زبان مشترک ظرفیت های زیادی برای استان کردستان ایجاد می کند و نباید هرگز از تجارت با آنان غافل بود، افزود: زمینە های سیاسی، فرهنگی و جغرافیایی حکم می کند کە عراق یک هدف جدی اقتصادی باشد.

انصاری تلاش برای ایجاد بالانس در تجارت با عراق را یکی از ضروریات تعمیق روابط دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد شهرک اقتصادی مشترک و حضور سرمایە گذاران در دو طرف می تواند روابط اقتصادی را تعمیق کند.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجە از اتاق بازرگانی کردستان خواست علاوە بر ایجاد دفاتر تجاری در اقلیم، برای تجارت خود قراردادهای محکم ببندند تا در مسیر بازگشت سرمایە خود دچار مشکل نشوند.

وی تلاش برای فعال کردن مرز سیرانبند را مورد تاکید قرار داد و افزود: نظر اقلیم کردستان در مرز سیرانبند مثبت است و باید تلاش کنیم موافقت دولت مرکزی را اخذ کنیم.

46

کد خبر 1309719

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =