پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی به بیش از ۱۱۵۰ طرح  در لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: یکهزار و ۱۵۶ طرح اشتغال روستایی استان با ظرفیت پنج هزار فرصت شغلی، موفق به دریافت تسهیلات شده‎ اند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، علی آشتاب ساعاتی پیش در این رابطه در جمع خبرنگاران گفت  : از زمان آغاز پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی طی ۲ سال گذشته تا کنون ۲۱۵ میلیارد و ۱۸۴ میلیون تومان وام پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از این تسهیلات در جلسات کارگروه اشتغال استان تصویب شده ادامه داد: امسال در این راستا ۶۴ مصوبه با برگزاری هفت جلسه تایید شده و مابقی نیز در حال پیگیری هستند

اجرایی کردن مشوق های ابلاغی دولت

آشتاب با بیان اینکه از این تعداد ۴۲ مصوبه معادل ۶۵.۶ درصد اجرایی شده تصریح کرد:‌ در این جلسات علاوه بر تصویب تسهیلات، مواردی همچون اجرایی کردن مشوق های ابلاغی دولت، یارانه دستمزد، مشاغل خانگی و معافیت بیمه سهم کارفرمایان پیگیری شد.

وی در ادامه تصریح کرد : این جلسات با موضوع توسعه اشتغال در مناطق روستایی و عشایر با هدف توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها ، اجرایی نمودن مشوق های ابلاغی دولت از جمله طرح کارورزی فارغ التصیلان دانشگاهی ، یارانه دستمزد ، مشاغل خانگی ، معافیت بیمه سهم کارفرمایان وهمچنین توجه به اشتغال حمایتی برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ( ره ) بهزیستی و بنباد شهید ، پیگیری مسائل و مشکلات مجریان طرحهای اقتصادی در بنگاها و دستگاههای اجرایی ، رصد و ارزیابی تسهیلات پرداختی با هدف اجرایی شدن طرحهای بهرمند از تسهیلات برگزار شده است .

بررسی و رفع مشکلات طرحهای اقتصادی به ویژه مناطق سیل زده استان

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی خاطر نشان ساخت : یکی از جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان لرستان با حضور معاونین وزیر جهت بررسی و رفع مشکلات طرحهای اقتصادی به ویژه مناطق سیل زده استان بوده است .

آشتاب به وظایف کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اشاره کرد و افزود: توزیع تسهیلات و منابع پیش بینی شده استان در قوانین بودجه و سایر مقررات و تصویب طرحها با هدف جذب سرمایه یا توسعه اشتغال در استان ، هماهنگی در زمینه ایجاد اشتغال در مناطق توسعه نیافته و کمتر توسعه یافته استان و انجام هماهنگی با دستگاههای اجرایی استان جهت اخذ مجوزهای لازم بخشی از وظایف کارگروه اشتغال استان می باشد.

۴۶

کد خبر 1309879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =