بهره مندی اتباع خارجی از آموزش های فنی و حرفه ای در  لرستان

با عنایت به خدمات و حمایت های مستمر و همیشگی دولت جمهوری اسلامی ایران از پناهندگان ساکن در کشور و همچنین در راستای توافقات صورت گرفته مابین اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، سازمان فنی و حرفه ای و کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان طی جلسه ای به همین منظور، زمینه تشکیل چند دوره مهارتی جهت برادران و خواهران اتباع عراقی در استان لرستان فراهم گردید که با توجه به پتانسیل های موجود و توافقات صورت گرفته و با توجه به نیازسنجی بعمل آمده از اتباع خارجی، دوره های پیرایشگر مردانه و پیرایشگر زنانه در نظر گرفته شد و پس از ثبت نام، اقدام به شروع دوره شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به این مطلب که آموزش حق همه افراد است گفت: از آنجا که آموزش و  توانمندسازی افراد موقعیت جغرافیایی نمی شناسد و هر کسی که بتواند آموزش های لازم را ببیند می تواند هم به خود و هم به دیگران کمک کند. محمدرضا آذرخش در ادمه افزود: این اقدامات در راستای افزایش توان فنی و  فراگیری شغلی مناسب جهت پناهندگان عراقی است که این مهاجرین بتوانند از یک شغل مناسب برخوردار گردند.

محمدرضا آذرخش  افزود: پناهندگان عراقی مستقر در شهرستان ازنا متقاضی رشته های آرایش زنانه و مردانه و قارچ دکمه ای بودند که سه دوره برای هر مهارت برگزار شده است که در مجموع  تعداد  ۱۰۸ نفر  در رشته های مذکور بصورت رایگان آموزش دیدند.

آموزش‌های ارائه شده به کارآموزان بر اساس استانداردهای بین المللی است

وی در پایان گفت : آموزش‌های ارائه شده به کارآموزان بر اساس استانداردهای بین المللی است و  رشته ها کد بین المللی دارند و در صورتی که مدارک فنی و حرفه ای ترجمه شود، در سراسر دنیا قابل قبول است و می تواند منجر به اشتغال افراد شوند.

۴۶

کد خبر 1309880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =