رئیس دانشگاه صنعتی شریف:بدلیل شرایط اقتصادی روز،برای حفظ وجذب استاد مشکل داریم

ایسنا به نقل از رئیس دانشگاه صنعتی شریف نوشت: در حال حاضر دانشگاه با مشکل حفظ اعضای هیات علمی جذب شده مواجه است و با توجه به شرایط زندگی فعلی و مشکلات اقتصادی باید توجه ویژه به وضعیت رفاهی این افراد صورت بگیرد.

دکتر محمود فتوحی ضمن بیان این مطلب به آخرین وضعیت جذب اعضای هیات علمی در وزارت علوم اشاره کرد و اظهار کرد: دانشگاه شریف معمولا در اغلب رشته‌ها و گرایش‌های موجود،برای یک یا دو نفر در سال متقاضی جذب در هیات علمی اعلام نیاز می‌کند. به همین جهت در برخی رشته‌ها نیروی کیفی مورد نظر جذب می شود و در برخی نیز این نیرو وارد نمی‌شود، برنامه دانشگاه این است که در استخدام اعضای هیات علمی کیفیت علمی را در اولویت و معیار خود قرار بدهد.

وی در ادامه تصریح کرد: ما طی چهار سال گذشته تقریبا 100 عضو هیات علمی در دانشگاه شریف جذب کرده‌ایم که 70 نفر از آنها فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های درجه یک دنیا بودند و 30 نفر نیز از دانشگاه‌های برجسته داخلی جذب شدند.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف همچنین خاطر نشان کرد: در حال حاضر دانشگاه با مشکل حفظ اعضای هیات علمی جذب شده مواجه است و با توجه به شرایط زندگی فعلی و مشکلات اقتصادی باید توجه ویژه به وضعیت رفاهی این افراد صورت بگیرد.

دکتر فتوحی در خصوص جذب استاد از دانشگاه‌های خارجی نیز گفت: در حال حاضر استاد پروازی از دانشگاه‌های خارجی نداریم اما در مواردی از اساتید خارجی به عنوان استاد حق‌التدریسی استفاده کرده‌ایم.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف در پایان در خصوص ادامه فعالیت اساتید بازنشسته در دانشگاه شریف نیز اظهار کرد: این افراد در صورت خواست دانشکده می توانند فعالیت خود در دانشگاه را ادامه بدهند بر اساس قوانین و مقررات اساتید بازنشسته نیز می‌توانند با یک سوم حقوق زمان شاغلی خود در دانشگاه ادامه تدریس داشته باشند.

1717

کد خبر 1310360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =