۰ نفر
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
زائران موارد مشکوک را گزارش کنند

ایرنا نوشت: جانشین پلیس پیشگیری ناجا گفت: شهروندان در طول مسیر پیاده روی، در توقفگاه ها و محورهای مواصلاتی در صورت مواجهه با افراد یا موضوعات مشکوک مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ یا ماموران مستقر در صحنه اطلاع رسانی کنند.

سردار حمید عطایی در تشریح اعزام گشت های ویژه پیشگیری از جرم در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی (ع) اظهار داشت: با اجرای این طرح گشت‌های ویژه آموزش دیده، مستعد و با تجهیزات لازم به استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان اعزام شده اند.

وی ادامه داد: ماموریت این تیم‌ها به صورت خاص پیشگیری از وقوع جرم و سرقت است و گشت‌ها به صورت خودرویی و موتوری ماموریت خود را انجام می دهند.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا تصریح کرد: با توجه به حجم انبوه زائران اباعبدالله الحسین (ع)، امسال تیم های گشت انتظامی به صورت ویژه تقویت شده‌اند تا شرایط خوب و آرامی را برای زائران ایجاد و با کنترل شبانه روزی زمینه وقوع جرائم فراهم نشود بنابراین در تلاش هستیم با همکاری متقابل مردم و پلیس اجازه ندهیم افراد سود جود به اهداف پلید خود دست یابند.

سردار عطایی افزود: یکی از مسائل مطرح در این راهپیمایی بزرگ، پارکینگ هایی است که خودروهای زائران در آن نگهداری می شود بر این اساس، مدل انتظامی خاصی برای امنیت پارکینگ ها تعریف شده تا ضمن جلوگیری از وقوع سرقت های احتمالی دسترسی مردم به خودروهای پارک شده نیز آسان باشد.

وی از ایجاد ۱۷۵ توقفگاه با بیش از ۴۰۰ هزار نفر ظرفیت در استان های هدف خبر داد و افزود: توقفگاه‌هایی در استان‌های متصل به مرز پیش بینی شده تا در صورت مواجه شدن با تراکم جمعیت، زائران در آن توقفگاه‌ها اسکان و از معطلی آنها جلوگیری شود.

سردار عطایی به زائران توصیه کرد: شهروندان در طول مسیر پیاده روی، در توقفگاه ها و محورهای مواصلاتی در صورت مواجه با افراد یا موضوعات مشکوک مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ یا ماموران مستقر در صحنه اطلاع رسانی کنند. 

وی خاطرنشان کرد: با همکاری و حمایت مردمی، تاکنون شاهد هیچ گونه موضوع خاص امنیتی نبوده ایم و سفر زائران با انتظام بخشی مطلوبی در حال اجراست که جا دارد از همکاری تمامی زائران با خادمان خود در ناجا تشکر و قدردانی کنیم.

۴۷۴۷
کد خبر 1310461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =