ترکیه به بیانیه اتحادیه اروپا واکنش نشان داد

مهر نوشت:وزارت خارجه ترکیه در واکنش به بیانیه امروز اتحادیه‌اروپا علیه آنکارا اعلام کرد: در همکاری با اتحادیه اروپا در برخی زمینه‌ها به شکل جدی بازنگری می کنیم.

به گزارش آناتولی، وزارت خارجه ترکیه امروز دوشنبه با انتشار بیانیه ای در واکنش به هشدار شورای روابط خارجی اروپا اعلام کرد: تصمیم‌های جدید شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا درباره سوریه و مدیرترانه شرقی و فراخوان‌ های آن نسبت به آنکارا را کاملا رد کرده و محکوم می کنیم.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه ترکیه که در این خصوص آمده، ادعا شده است: بار دیگر تاکید می کنیم که اتحادیه اروپا حق ندارد درباره مبارزه با داعش به کشورمان درس بدهد. غیرقانونی خواندن فعالیت‌های حفاری ما در مدیترانه شرقی توسط اتحادیه اروپا به هیچ عنوان قابل قبول نیست. در همکاری خود با اتحادیه اروپا در برخی زمینه‌ها به دلیل موضع جانبدارانه و غیرقانونی این اتحاد به شکل جدی بازنگری خواهیم کرد.

گفتنی است، وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست امروز خود در لوکزامبورگ توافق کردند تا در سیاست فروش تسلیحات به ترکیه با یکدیگر هماهنگ باشند.

بر اساس اعلام این رسانه، وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا همچنین از شورای امنیت سازمان ملل خواستند تا حمله ترکیه به شمال سوریه را متوقف کرده و  نیز به حفاری  های خود در مدیترانه شرقی پایان دهد.

لازم به ذکر است ترکیه از چهارشنبه گذشته حملاتی را علیه شمال سوریه آغاز کرده که با واکنش و محکومیت‌های جهانی روبرو شده است.

در واکنش به حملات ترکیه علیه شمال سوریه، «محمدجواد ظریف»، وزیر امورخارجه ایران در گفتگو با شبکه تلویزیونی تی آر تی ترکیه، گفته است: امنیت از طریق «تجاوز» به سوریه به دست نمی‌آید.

310311

کد خبر 1310748

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =