حمله به طرابلس و ادعای حفتر درباره تخریب اتاق عملیات ترکیه

فارس نوشت: نیروهای شرق لیبی به فرماندهی «خلیفه حفتر» در حالی مدعی بمباران اتاق عملیات ترکیه در طرابلس پایتخت لیبی شدند که هیأت سازمان ملل اعلام کرده که این حمله به مناطق مسکونی بوده است.

 نیروهای شرق لیبی موسوم به «ارتش ملی لیبی» تحت فرماندهی حفتر روز دوشنبه(دیروز) مدعی شد که یک پایگاه نظامی و اتاق عملیات ترکیه را که از آن برای هدایت پهپاد در حمله به نقاط مختلف استفاده می‌شد، بمباران کرده است.

طبق گزارش شبکه سعودی العربیه، مرکز اطلاع‌رسانی اتاق عملیات الکرامه وابسته به نیروهای حفتر با اعلام این خبر مدعی شد که اتاق عملیات ترکیه تخریب، دو مهندس ترکیه‌ای و تعدادی از نگهبانان این پایگاه نیز کشته شدند.

از سوی دیگر هیأت سازمان ملل در لیبی در بیانیه‌ای حمله هوایی نیروهای حفتر به مناطق مسکونی در منطقه الفرناج در طرابلس و کشته شدن شماری از غیرنظامیان از جمله کودکان را محکوم کرد.

در بیانیه هیأت سازمان ملل در لیبی آمده است که بار دیگر کودکان بی‌گناه قربانی شدند و در حمله وحشیانه امروز سه دختر بچه بی‌گناه از یک خانواده زیر آوار خانه‌شان در منطقه الفرناج طرابلس، دفن شدند و گذشته از آن یک دختر این خانواده و مادرشان نیز زخمی شد.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، هیأت سازمان ملل در لیبی ضمن محکوم کردن این حمله، خواستار توقف فوری این حملات کور شد.

چند روز پیش نیز نیروهای حفتر باشگاه الفروسیه در طرابلس را بمباران کردند که در نتیجه آن نیز تعدادی از کودکان به قتل رسیدند.

نیروهای حفتر از بیش از ۶ ماه قبل حملات به طرابلس را با هدف تصرف این شهر آغاز کرده‌اند اما با مقاومت شدید نیروهای دولت وفاق ملی به ریاست «فائز السراج» مواجه شده و هنوز موفق نشده‌اند به داخل شهر نفوذ کنند.

از زمان سقوط «معمر القذافی» رهبر سابق لیبی در اواخر سال ۲۰۱۱، این کشور از دودستگی شدید در نهادهای دولتی در شرق و غرب رنج می‌برد و دو دولت یکی در غرب به ریاست «فائز السراج» وجود دارد که در سطح بین‌الملل به رسمیت شناخته شده و دیگری دولت شرق لیبی و مجلس نمایندگان آن که خلیفه حفتر فرمانده ارتش شرق لیبی نیز به آن وابسته است.

310311

کد خبر 1310887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =