پلیس راهور: اکثر تصادفات اربعین براثر واژگونی خودرو بود

مهر به نقل از رادیو اربعین، نوشت: فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا بابیان اینکه ۶۵ درصد تصادفات اربعین براثر واژگونی بوده است، گفت: زائرانی که با خودروهایشان به مرزها آمده‌اند، باید استراحت کافی را داشته باشند.

سردار سید کمال هادیان فر با اشاره به اینکه متأسفانه خستگی و خواب‌آلودگی بیشترین عامل تصادفات و واژگونی در خودروها به‌خصوص در ایام پیک تردد مانند اربعین است، ابراز داشت: امروز سه‌شنبه چندین مورد واژگونی خودرو در محورهای غربی کشور منتهی به مرزهای ایران اسلامی را شاهد بودیم که البته خسارات جانی در پی نداشت اما این تعداد حوادث نشان می‌دهد خستگی و خواب‌آلودگی می‌تواند چقدر در افزایش تصادفات مؤثر باشد.

وی افزود: طی سه روز اخیر موج بازگشت زائران اربعین به سمت کشور شدت بیشتری گرفته هرچند طی بررسی‌های انجام‌شده ۱۰ الی ۱۵ درصد ترددهای کلی در محورهای غربی کشور همچنان به زائرانی تعلق دارد که به سفر عتبات مشرف می‌شوند.

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، با اشاره به اینکه هم‌زمان با شامگاه سه‌شنبه تردد در محورهای قصر شیرین، خسروی، شلمچه و چذابه و همچنین ایلام به مهران روان انجام می‌شود، گفت: تمهیدات ترافیکی به‌خصوص برای بازگشت و همچنین وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس‌ها که دارای سامانه‌هایی هستند که ناجا می‌تواند به‌راحتی تردد و تخلفات آن‌ها را نظارت کند، اندیشیده شده اما نگرانی و دغدغه مجموعه پلیس‌راه در این پیک تردد خودروها در بازگشت از اربعین، ماشین‌های سواری است.

هادیان فر، افزود: زائران بعضاً تا رسیدن به مرزهای ایران از شهرهای مذهبی ساعت‌ها در وسایل نقلیه عمومی حضور دارند لذا زمانی که به مرز می‌رسند خسته هستند و بدون استراحت با همان وضعیت سوار خودروی شخصی خود شده و راه شهر محل سکونتشان را در پیش می‌گیرند که این امر سبب بروز حوادث خواهد شد.

وی بابیان اینکه خواب تنها چیزی است که جایگزین ندارد، ابراز داشت: از زائران می‌خواهیم که قبل از رانندگی با خودروی شخصی‌شان حتماً استراحت کافی را داشته باشند و سپس طی طریق کنند.

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به اینکه خواب‌آلودگی و خستگی عامل بسیاری از تصادفات به‌خصوص واژگونی در بین خودروهای سواری محسوب می‌شود، گفت: ۶۵ درصد حوادث رانندگی در ایام اربعین، به واژگونی خودروها تعلق داشته که البته مهم‌ترین عامل آن خستگی محسوب می‌شود.

23231
کد خبر 1311168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =