روایتی تازه از آتش‌سوزی کلیسای مشهور اروپایی

مهر نوشت: چند شرکت مطرح اروپایی با الهام از سریال «چرنوبیل» قصد ساختن مینی سریالی درام درباره آتش‌سوزی یک نماد فرهنگی را دارند.

 یکی از خوش‌نقدترین گروه‌های فیلم اروپا در یک مینی سریال درام داستان آتش‌ نابودکننده‌ای را بازگو می‌کند که کلیسای نوتردام پاریس را در بر گرفت. این سریال درام که در مراحل اولیه تولید قرار دارد و هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است.

این مجموعه خط زمانی و رخدادهای به وقوع پیوسته در روز نوزدهم آوریل را از زمانی تعریف می‌کند که یک چراغ هشدار در محدوده زیرشیروانی کلیسا روشن شد و خبر از آتش‌سوزی داد. تهیه‌کنندگان این سریال را در همکاری با نیویورک تایمز می‌سازند.

منبع الهام این مینی سریال پروژه خوش‌نقد «چرنوبیل» شبکه اچ‌بی‌او بوده که حول محور مسئله‌ای عظیم می‌گردد و مجموعه‌ای از شخصیت‌ها را به تصویر می‌کشد که هر یک به نحوی داستان را جلو می‌برند. تهیه‌کنندگان گفته‌اند سریال بیشتر به زبان انگلیسی خواهد بود اما شخصیت‌هایی هم به زبان‌های مختلف صحبت می‌کنند تا حس ارگانیک بودن بیشتری به آن بدهند.

بعد از آتش‌سوزی نوتردام، بلافاصله صدها میلیون دلار پول از سوی سازمان‌ها و افراد سراسر جهان ارسال شد تا پروسه بازسازی این کلیسا آغاز بشود و هدف این است که این کلیسا تا پنج سال آینده دوباره افتتاح شود. با این حال متخصصان معتقد هستند اگر کلیسا قرار است با افتخار قبلی خود دوباره افتتاح بشود ممکن است به چند دهه زمان نیاز باشد.

۲۴۱۲۴۱
کد خبر 1311205

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =