عملیات اجرایی احداث راه آهن استان چهارمحال وبختیاری با جدیت درحال انجام است

معاون راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌ها و امور زیربناهای حمل و نقل کشور گفت :طرح راه‌آهن مبارکه به سفیددشت و شهرکرد از جمله پروژه‌هایی است که از چند سال گذشته آغاز و هم‌اینک روند اجرای آن تسریع شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری  ، عباس خطیبی شامگاه چهارشنبه در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری افزود: پیمانکار قطعه سوم راه‌آهن مبارکه – سفیددشت – شهرکرد مشخص و در محل مستقر شده است.

به گفته وی : به‌تازگی با جدیت و پیگیری‌های استاندار چهارمحال و بختیاری و حمایت‌های سازمان برنامه و بودجه کشور این طرح جزو طرح‌های اقتصاد مقاومتی تلقی شده است.

خطیبی تصریح کرد: ‌پس از سفر معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به شهرکرد به عنوان نماینده دولت در ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری حمایت‌های ویژه‌ای از طرح راه‌آهن مبارکه – سفیددشت – شهرکرد انجام و دستوراتی برای تسریع در روند اجرایی آن از سوی محمدباقر نوبخت صادر شد.

وی یادآور شد: این طرح در بخش زیرسازی در ۳ قطعه عملیات اجرایی دارد که قطعه نخست آن با شرایط مطلوب و ماشین‌آلات و امکانات کامل در حال احداث است.

معاون راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌ها و امور زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: ۹۰ درصد از قطعه ۲ راه‌آهن مبارکه – سفیددشت – شهرکرد به طول ۲۰ کیلومتر در سال‌های قبل کار شده و در حال تکمیل است.

وی گفت: مناقصه قطعه ۳ این طرح انجام و پیمانکار مشخص و در محل مستقر شده است.
خطیبی تاکید کرد: براساس پیش‌بینی‌ها و توافق‌های صورت گرفته در سطح ملی و استانی قرار شده این طرح تا بهار ۱۴۰۰ افتتاح و بهره‌برداری شود.

وی افزود: البته بدنبال آن هستیم تا بتوان از منابع و ردیف‌های اعتباری دیگر نیز برای این طرح تامین مالی صورت گیرد.

معاون راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌ها و امور زیربناهای حمل و نقل کشور تصریح کرد: برای اجرای راه‌آهن مبارکه – سفیددشت – شهرکرد ۵ هزار و ۵۰۰ متر تونل حفر، ۲ هزار و ۵۰۰ متر پل خاص احداث و ۱۲ میلیون متر مکعب خاک‌برداری و خاک‌ریزی می‌شود.

وی یادآور شد: مناقصه عملیات اجرایی احداث ایستگاه سفیددشت با ۵ هزار متر مربع زیربنا و ۳۸ میلیارد ریال اعتبار به زودی برگزار خواهد شد.
خطیبی اظهار داشت: مناقصه عملیات اجرایی احداث ایستگاه نیز تا آبان سال‌جاری برگزار می‌شود.

وی گفت:‌ خرید ریل برای راه‌آهن مبارکه – سفیددشت – شهرکرد به صورت ترک تشریفات انجام خواهد شد.

خطیبی تاکید کرد:‌ ۴۰ کیلومتر از مسیر این طرح با راه‌آهن اصفهان – شهرکرد – اهواز مشترک است.

کد خبر 1311540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =