انتقاد پزشکیان از مسئولان: به شعارهایی که در انقلاب می‌دادیم، عمل کردیم؟/ موفق نشده‌ایم به زمین و زمان بد و بیراه می‌گوییم

ایسنا نوشت: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه الان، پول، ثروت، علم و قدرت داریم اما ایمانی که زمان انقلاب داشتیم را نداریم، گفت: دنیا ما را فریب داده است و به دنبال علم، قدرت و شهرت افتاده‌ایم، برای حل مشکلات ما باید دست به دست هم دهیم.

مسعود پزشکیان در همایش نهضت عاشورا و نقش آن در حرکت های اصلاح طلبانه اظهار کرد: اگر هر فردی به دنبال برطرف کردن عیب‌های خود باشد، تمامی مشکلات حل می‌شود، مشکل اینجا است که ما خودمان را ول کرده و به دنبال نقد دیگران هستیم.

وی اضافه کرد: اگر ما در منطقه اول نشدیم، به این دلیل است که حرفی را زده و به آن عمل نکرده‌ایم، چون موفق نشده‌ایم به زمین و زمان بد و بیراه می‌گوییم.

وی با تاکید بر این که اگر حرفی را زده و به آن عمل نکنیم، در روز قیامت در مورد آن حرف از ما سوال می‌شود و مسئول هستیم، بیان کرد: خداوند کسانی را که مدعی هستند، ایمان آورده‌اند به حال خود رها نمی‌کند. ما مدعی هستیم که راه، دین و مذهب ما بهترین است، اما باید دید آیا در جامعه نیز بهترین هستیم؟. آیا به شعارهایی که در انقلاب می دادیم، عمل کردیم؟

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نماینده، مدیر و یا مسئول هستیم و شعار می‌دهیم، اما عمل نمی‌کنیم و در مجلس امام حسین (ع) می‌نشینیم و برای او گریه کرده و هر کاری که خواستیم انجام می‌دهیم.

وی تاکید کرد: اگر حرفی می‌زنید به آن عمل کنید و حتی سر دشمنان هم کلاه نذارید. کسانی پیمان خود را با امام حسین (ع) شکستند که خودشان به ایشان نامه نوشته و او را دعوت کرده بودند.

 وی در ادامه با بیان اینکه اصلاح طلبی به معنی تغییر است، خاطرنشان کرد: برای ایجاد تغییر در جامعه باید رفتار خودمان، اهداف و نگاهمان را نیز اصلاح کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان متذکر شد: اگر قرار بود با روندی که ۴۰ سال در پیش گرفته‌ایم، در منطقه اول شویم تا به حال شده بودیم، با ادامه این روند تغییر ممکن نیست.

بر اساس این گزارش، همایش نهضت عاشورا و نقش آن در حرکت های اصلاح طلبانه توسط انجمن اسلامی معلمان تبریز در تالار لعل دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز با حضور جمعی از سیاسیون و اصلاح‌طلبان استان، برگزار شد.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1311748

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • محمدی IR ۱۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
  0 10
  امر به معروف از خود انسان آغاز شود منجر به ظهور منجی عالم بشریت می شود و بالاترین امر به معروف تهذیب نفس است که منجر به ظهور منجی عالم بشریت است، خدمت بمردم بالاترین درجه ی تهذیب نفس است که سبب نهی از منکر اعمال شیطانی می شود و انسان اشرف مخلوفات خداست و امر به معروف در ذات و باطن هر فردی است و نهی از منکر سبب می شود انسان به باطن خویش رجوع کند و از شیطان دور شود. خدمت به مردم و پیشرفت علمی و عملی کشور در همه ی زمینه ها که سبب تعالی شود، زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت و مورد تایید شجره ی طیبه ی حضرت زهرا (س) بوده، است و خواهد بود و ایران زیر پرچم مزین به نام خداوند یکتا به تعالی خواهد رسید و شیطان که نماد بارز آن سردمداران امریکایی و رژیم جعلی صهیونیسم هستند هیچ غلطی نمی توانند کنند.
 • IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
  2 12
  آقا پزشکیان شما و هم جناحی های اصلاح طلبان باید جوابگو باشید که طی 40 سال عمر انقلاب همیشه مسئولیت داشته اید نه اینکه درآمد مقام پرسشگر ظاهر شوید
 • IR ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
  26 2
  این جمله لایک داره: با ادامه این روند تغییر ممکن نیست. همین روند موجوده که مردم به اینده خوشبین نیستن.
 • IR ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
  15 1
  موضوع سر اینه که بر خلاف آقای پزشکیان، عده ای در کشور ادعا دارند که ما در همه چیز اولیم!