توصیه وزیر کشور به زائران اربعین/ روایت بروجردی از تلاش آمریکایی‌ها و سعودی‌ها برای تاثیر بر مراسم اربعین

ایسنا نوشت: وزیر کشور گفت: حدود ۶۰ درصد از زوار با وسیله شخصی رفتند، بنابراین به محض رسیدن به ماشین‌های‌شان سریع رانندگی نکنند، جا و مکان و خدمات مهیا شده چند ساعتی استراحت کنند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز با حضور در محل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور از مرکز مانیتورینگ راه‌های کشور بازدید کرد. اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز در این مرکز حضور داشت.

رحمانی فضلی با تسلیت ایام اربعین اظهار کرد: با هماهنگی و همدلی و همکاری دستگاه های اجرایی، مردم خوبمان و زوار توفیقات مهمی در مراسم اربعین امسال داشته‌ایم. بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر زائر نسبت به سال قبل داشته‌ایم، قطعا موانعی بوده که برای رفع موانع اقدام می‌کنیم.

وزیر کشور تاکید کرد: هیچ مشکلی در حوزه تردد، خدمات و امنیت نداشته‌ایم. این بدان معنا نیست که کاستی‌ نبوده؛‌ چرا که ما برای رفع آن‌ها اقدام می‌کنیم.  

او ادامه داد: یکی از نگرانی‌های ما برای برگشت زوار بود که در زمان ازدحام بازگشت بتوانیم هماهنگی های لازم را انجام دهیم. در این بخش با مدیریت، برنامه‌ریزی، تکنولوژی و علم در کنار مسئولیت پذیری شاهد روانی جاده ها و کم خطر بودن آن‌ها بودیم.

او در ادامه از رانندگان اتوبوس، خلبانان و همه رانندگان جاده‌ای، کارکنان راه و شهرسازی و وزیر راه تشکر کرد.

وزیر کشور گفت: حدود ۶ میلیون و دویست هزار  نفر تردد داشته‌ایم؛ این آمار رکوردهای جدیدی است که نشان دهده قدرت و قوت برنامه ریزی است.

او یادآور شد: ما وارد کشور دیگری می شویم و با قوانین و مقررات آنان مواجهه هستیم، کشور عراق همکاری های خیلی خوبی داشت؛ اما زیرساخت‌هایی هم  لازم  است که با همکاری در آینده آن‌ها را هم حل می‌کنیم.

وزیر کشور خطاب به زائرین گفت: توصیه می‌کنم پس از زیارت، زوار سریع بازگردند. حدود ۶۰ درصد از زوار با وسیله شخصی رفتند، بنابراین به محض  رسیدن به ماشین‌های‌شان سریع رانندگی نکنند. جا و مکان و خدمات مهیا شده چند ساعتی استراحت کنند.

تلاش سعودی‌ها و آمریکایی‌ها برای تاثیرگذاری بر راهپیمایی اربعین

همچنین مهر نوشت:

علاء الدین بروجردی با اشاره به توطئه های عربستان و آمریکا در ناآرامی های عراق گفت: سیاست آمریکا در عراق اشغالگری بود. تلاش داشتند عراق را تبدیل به یکی از ایالت های آمریکا کنند اما جمهوری اسلامی ایران در کنار ملت و دولت عراق، آمریکا را شکست داد و همچنان به حمایت های خود از ملت و دولت عراق ادامه خواهد داد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: در مدتی که داعش در عراق حضور فعال و تأثیرگذار داشت، جمهوری اسلامی به اتفاق دولت عراق، سوریه و روسیه اتاق عملیات مشترکی در بغداد و دمشق تشکیل داد.

او تصریح کرد: آمریکا و عربستان با برخی ترفندها نتوانسته‌اند بر روابط ایران و عراق که دارای عمق تاریخی است تأثیرگذار باشند و یا از حضور مردم در راهپیمایی اربعین بکاهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عربستان و آمریکا از مجموعه سیاست‌های ایران در عراق و سوریه عصبانی هستند و دست به مقابله نظامی، تبلیغاتی و سیاسی زده اند.

او با اشاره به حضور حشدالشعبی و موکب داران اربعین و همچنین مقتدا صدر در بیت رهبری و دیدار آنها با مقام معظم رهبری گفت: آمریکا و عربستان از این دیدارها ناخرسند هستند و از اینکه آیت الله خامنه ای در عراق و منطقه دارای جایگاه ویژه ای است، عصبانی می باشند اما این عصبانیت راه به جایی نخواهد برد.

بروجردی اظهارداشت: مجموعه اقدامات ایران و دیدارهای اخیر حشدالشعبی، موکب داران اربعین و مقتدا صدر موجب عمیق تر شدن ارتباطات ایران و عراق شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: عربستان تلاش داشت مقتداصدر را به سمت خود جذب کند و حضور ایشان در بیت رهبری بسیار مهم بود.

217216

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1312132

برچسب‌ها