بازی‌های رایانه‌ای یک رسانه اثرگذار است

دبیر ستاد مبارزه با بازی های رایانه ای غیرمجاز کشور گفت : با توجه به آسیب‌ها و خطراتی که بازی‌های رایانه ای متوجه قشر جوان و نوجوان می کند باید تلاش خود را در ۲ حوزه ایجابی و سلبی متمرکز کنیم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ،خسروکردمیهن امروز (سه شنبه ۳۰ مهر) در همایش مواجهه صحیح با بازی های غیرمجاز رایانه ای که در محل سالن هنر فرهنگسرای بزرگ ارشاد شهرکرد بابیان اینکه  ۲۵ درصد اقدامات ستاد مبارزه با بازی های رایانه ای، سلبی است، افزود: از آنجا که دشمن با این بازی ها قصد آسیب رساندن به ما را دارد باید در دفاع از خود این اقدامات سلبی را به کار می گیریم.

کردمیهن تصریح کرد: این در حالی است که ما معتقدیم برخورد سلبی به ویژه با قشر جوان و نوجوان اثرگذاری لازم را ندارد و باید تمرکز خود را در حوزه اقدامات ایجابی معطوف کنیم.

دبیر ستاد مبارزه با بازی های رایانه ای غیرمجاز کشور با بیان اینکه کشور در مواجهه با بازی های رایانه ای با بحران مواجه شده است، افزود: این مسئله بسیار دردناک است و چنانچه با آن مقابله نشود در آینده پیامدهای بسیار ناگواری بر جامعه می گذارد.

کردمیهن، ترویج خشونت طلبی را از مهم ترین پیامدهای بازی های رایانه ای عنوان کرد و گفت: این موضوع به ویژه در درگیری هایی که در مدارس شکل گرفته و منجر به درگیری و ضرب و شتم می شود خود را نشان داده است.

وی ادامه داد: ترویج مسائل غیراخلاقی و برهنگی از دیگر پیامدهای ناگوار بازی های رایانه ای در جامعه است.

کردمیهن نقش نهادهای فرهنگی به ویژه آموزش و پرورش را در مدیریت بازی های رایانه ای بسیار موثر دانست و گفت: با آموزش صحیح به دانش آموزان می توان آن ها را از آسیب این بازی ها در امان نگاه داشت.

وی خاطرنشان کرد: هم اینک در حوزه مقابله سلبی در استان تهران اقدامات خوبی انجام شده و امید می رود این الگو د سایر استان های کشور نیز اجرا شود.

46

کد خبر 1313192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =