پیش بینی بارش باران دراستان چهارمحال وبختیاری

ایرنانوشت : معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: با ورود یک سامانه بارشی پرقدرت به استان از روز شنبه بارش‌های پاییزی در نقاط مختلف استان شدت می‌گیرد.

مهرداد قطره سامانی افزود: این سامانه بارشی برای روزهای شنبه و یکشنبه در ارتفاعات کوهرنگ منجر به وقوع برف و در سایر نقاط استان بارش شدید باران را به همراه دارد.

وی ادامه داد: در همین مدت وقوع رعد برق، وزش باد شدید و کاهش نسبی دما نیز در استان شکل می‌گیرد.

قطره سامانی تصریح کرد: در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه از شدت بارش‌ها کاسته می‌شود و تنها در برخی نقاط استان بارش‌های پر اکنده رخ می‌دهد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری، میانگین بارش‌های سال زراعی جاری را ۱۱ میلیمتر اعلام کرد و گفت: بارش‌های حاصل از سامانه بارشی اخیر ۱.۷ میلیمتر بارش در شهرکرد، ۲۳.۸ میلیمتر در کوهرنگ، ۲.۴ میلیمتر در لردگان، ۴ میلیمتر در فارسان، ۶ میلیمتر در اردل، ۲.۳ میلیمتر در بن، ۱.۹ میلیمتر در سامان و ۱.۳ میلیمتر باران در بروجن به همراه داشت.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری پس از یک دوره ۱۰ ساله خشکسالی، سال آبی ۹۸-۹۷ را با افزایش ۴۴ درصدی بارش‌ها پشت سر گذاشته است.

این استان سرچشمه دو رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

46

کد خبر 1313486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =