۰ نفر
۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳

میزان نوشت: فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش از کشف ۴۴ هزار لیتر سوخت قاچاق از سه فروند لنج باری و دستگیری ۱۳ خدمه خبر داد.

سرهنگ "علی اصغر جمالی" در جمع خبرنگاران، گفت: در اجرای طرح یکروزه برخورد و مبارزه با قاچاق سوخت، نیروهای پایگاه دریابانی کیش برای اجرای طرح در سطح حوزه استحفاظی به گشت اعزام و حین کنترل نوار مرزی به سه فروند لنج باری که در حال گذر به سمت مرز بودند، مشکوک شدند.

وی افزود: ماموران دریابانی پس از توقف لنج‌ها و در بازرسی از این سه شناور موفق شدند، ۴۴ هزار لیتر سوخت قاچاق را کشف و ضبط و همچنین ۱۳ خدمه این لنج‌های باری را دستگیر و تحویل مقام قضائی دهند.

فرمانده پایگاه دریابانی کیش با اشاره به اینکه سودجویان با هر ترفندی قصد انتقال سرمایه‌های ملی از کشورمان را دارند، افزود: این افراد پس از جمع آوری سوخت به صورت شبانه با حضور در نقطه صفر مرزی و حتی ورود به آب‌های مرزی کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام به فروش سوخت‌های جمع آوری شده به شناورهای خارجی می‌کنند.

سرهنگ جمالی تاکید کرد: در واقع قاچاقچیان، سوختی که با زحمت فراوان در داخل کشور تولید می‌شود را با هدف درآمد نامشروع و سودجویی به آن سوی مرزهای آبی قاچاق می‌کنند.

فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش در پایان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۱۷ فروند شناور حاوی سوخت قاچاق با ۲۵۶ هزار لیتر سوخت توقیف و ۵۵ خدمه نیز همراه با این شناورها دستگیر شدند.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1313618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =