توجه ویژه به عملیات آبخیزداری و انجام مطالعات دقیق درپروژه های لرستان

معاون امور عمرانی استانداری لرستان در بازدید از طرح های آبخیزداری شهرستان چگنی گفت : توجه ویژه به عملیات آبخیزداری از اهمیت خاصی برخوردار است

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، امیری معاون امور عمرانی استانداری لرستان، ترابی فرماندار شهرستان چگنی، نجفی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و برخی از مسئولین شهرستان چگنی از طرح های آبخیزداری این شهرستان بازدید کردند.

در حاشیه این بازدید، گودرز امیری گفت: توجه ویژه به عملیات آبخیزداری و انجام مطالعات دقیق برای مکان یابی پروژه های مختلف آبخیزداری از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی لزوم طراحی بندهای رسوبگیر جهت جلوگیری از پر شدن مخزن بند خاکی اصلی

وی لزوم طراحی بندهای رسوبگیر جهت جلوگیری از پر شدن مخزن بند خاکی اصلی بالا دست شهر سراب دوره چگنی را بسیار مهم دانست و افزود: با توجه به  پیش بینی های بعمل آمده در سالجاری که نشان از بارندگی های قابل توجه ایی دارد؛ لذا این طراحی ها بسیار پر اهمیت است.

امیری اظهار داشت: اگر در طول سنوات گذشته جنگلها، مراتع و پوشش گیاهی را از بین نمی بردیم و طبیعت را دستکاری نمی کردیم کمتر شاهد وقوع سیل میبودیم.

در ادامه مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان بیان کرد: با توجه به سیل خیز بودن حوزه آبخیز بالادست شهر چگنی و فرسایش خاک بالایی که در این حوزه وجود دارد، پس آبخیزداری اهمیت خاصی پیدا می کند.

46

کد خبر 1313747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =