تهدید استقلال: از اماراتی‌ها به فیفا شکایت می‌کنیم

خبر ورزشی نوشت: وقتی مامه بابا تیام به استقلال پیوست، قراردادش شکل عجیبی داشت و وقتی از این تیم جدا شد، ابعاد این قرارداد عجیب و غریب بیش از پیش نمایان شد.

 تیام بندی در قراردادش داشت که به موجب آن اگر راهی تیم دیگری می‌شد، باید ۲۰۰ هزار دلار به استقلال می‌پرداخت و حالا همین مسئله به سوژه‌ای برای تقابل استقلالی‌ها با باشگاه عجمان امارات بدل شده است. تیام در تابستان سال ۹۷ از استقلال رفت و به عجمان پیوست روی همین اصل قرار شد باشگاه استقلال هم ۲۰۰ هزار دلار کاسب شود، ولی بدقولی عجمان پس از پرداخت اولین قسط شروع شد و همچنان ادامه پیدا کرده است.
استقلالی‌ها ۶۵ هزار دلار از طرف اماراتی دریافت کردند، اما بعد از آن هر قدر منتظر شدند، خبری از پول نشد به همین خاطر مدیران آبی به صرافت افتاده‌اند تا به هر طریق ممکن آن را زنده کنند.
براساس خبرهای رسیده، استقلالی‌ها پس از بررسی این مسئله در سطح مدیران ارشد به این نتیجه رسیده‌اند که قضیه را از دو شیوه جلو ببرند. راهکار اول حل داستان به صورت مسالمت‌آمیز است و براساس آن، باشگاه استقلال از طریق فدراسیون می‌خواهد با فدراسیون فوتبال امارات مکاتبه کند و این نهاد به عجمان گوشزد نماید که پول طرف ایرانی را بدهد. به موازات این کار، با خود عجمانی‌ها نیز مذاکرات مستقیم صورت خواهد گرفت تا داستان جمع شود و ۱۳۵ هزار دلار باقی‌مانده پرداخت شود، اما اگر این پرونده با گفت‌وگوی دوستانه به سرانجام نرسد، آنگاه داستان حالت دیگری به خود می‌گیرد و باشگاه استقلال به فیفا شکایت می‌کند تا بتواند پول خودش را زنده کند. دیروز یکی از مدیران این باشگاه تأکید داشت اگر طرف اماراتی همچنان بدقولی کند، وکیل می‌گیریم و به فیفا شکایت می‌کنیم تا بتوانیم پول را زنده کنیم. حتی اگر لازم باشد، استقلال دستمزد خوبی به وکیلی مجرب می‌دهد (احتمالا ۱۰ درصد از کل رقم طلب) تا بتواند پول خودش از بابت قرارداد مامه تیام را زنده کند. پرونده‌ای که اگر با پیروزی استقلال تمام شود، قسمتی از مشکلات مالی این باشگاه حل می‌شود.

255 41

کد خبر 1313963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • برجام IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
    0 0
    استقلال فقط بلده از همه شکایت کنه فقط فوتبال بلد نیستن