حمله کیهان به معتمدآریا: مردم ایران افسرده نیستند،قرص ضدافسردگی هم نمی خورند

کیهان نوشت:سیمین معتمدآریا به‌عنوان سفیر کمپینی تحت عنوان «حرف می‌زنم» انتخاب شد. کمپین «حرف می‌زنم» که گویا در فضای مجازی به راه افتاده، اقدامی برای التیام بیماری افسردگی و تابوشکنی آن در ایران است!


معتمدآریا در پیامی‌ از مردم خواسته به این کمپین پیوسته و افسردگی خود را فریاد بزنند! این در حالی است که آمارهای سازمان بین‌المللی توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) و همچنین سازمان بهداشت جهانی (WHO) حاکی است در صدر جدول افسرده‌ترین کشورهای جهان؛ ایسلند، استرالیا، پرتغال، انگلیس، نروژ، سوئد، کانادا، دانمارک، آمریکا، ژاپن، کره جنوبی، آلمان، فرانسه و فنلاند قرار دارند که هم رقم بیشترین مصرف داروهای ضدافسردگی (اولین پارامتر تعیین افسرده‌ترین کشورها) را دارا هستند و هم آمار بیشترین میزان خودکشی (دومین عامل تعیین‌کننده میزان افسردگی) متعلق به آنهاست.

ایران، هم به لحاظ میزان استفاده از قرص ضدافسردگی و هم از جهت میزان خودکشی در انتهای جدول قرار دارد. اما سال‌هاست که رسانه‌های وابسته به سلطه‌گران غربی و همچنین اعوان و انصار داخلی شان اعم از شبه‌روشنفکران و به تازگی شبه‌سلبریتی‌ها که در واقع دنباله‌های ناقص‌الخلقه آنها به شمار می‌روند، سعی دارند ملت ایران را ملتی افسرده معرفی کرده که به دلیل مشکلات مختلف در ناراحتی و غم و اندوه غرق است!

تکلیف سلطه‌گران بین‌المللی که با ملت ایران سال‌هاست روشن شده اما غم‌انگیزتر از آب درهاون کوبیدن آنها، حال و روز جماعت شبه‌روشنفکر و پس‌مانده‌های شبه‌سلبریتی‌شان است که هرچه این ملت، شادابی و نشاط خود را بیشتر نشان می‌دهد (مثل پرشکوه‌تر شدن راهپیمایی اربعین که سرشار از شور و نشاط و سرزندگی یک ملت است یا کمک و ایثار سراسری به سیل‌زدگان بهار 98 و یا روند صعودی پیشرفت‌های علمی ‌و ورزشی)، آن جماعت افسرده‌تر می‌شوند! چراکه همه تئوری‌ها و بافته‌های ذهنی‌شان از افتخار به تقلید سبک زندگی غربی باطل می‌گردد.

17302

 

کد خبر 1314270

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 23
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  12 0
  شرایطی که خط فکری کیهان برای جامعه به وجود آورده میزان افسردگی را در جامعه افزایش داده است. آمارها در خصوص افسردگی هم روشن است. برای جهانیان هم ثابت شده شرایط جنگی و عدم اطمینان به آینده برای طبقه متوسط و کم درآمد هر چامعه ای مشکلات روحی به همراه دارد در حالی که وابستگان قدرت مشکلی چندانی ندارند.
 • عبدالکریم IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  1 5
  بله این بازیگر نماها اخیرا نقش مثلا اپوزیسیون راه انداخته اند و جو گیر شده اند حال آنکه یادشان رفته از فضای سینمای همین نظام بدین جا رسیده اند و اینکه نمک بخوری و نمکدان بشکنی کاری زشت است که فقط این همین قماش سر می زند . بله مردم ما افسرده نیستند بلکه افسرده شماها هستید که 40 سال است بدنبال سلطنت طلبی و یا حکومت های خودکامه فاسد و ولنگار می گردید تا بیش از پیش بساط فسخ و فجور خود را بگسترانید
 • IR ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  3 1
  ايران در انتهاي جدول افسردگي قرار دارد تنها به يك دليل ، چون آماري وجود ندارد.
 • IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  4 0
  خودمان را كه ديگر نمي توانيم گول بزنيم ايران يكي از افسرده ترين كشورهاي دنيا است .
 • علیرضا IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  10 0
  کی گفته. از نظر اینا مردم ایران شادترین مردم دنیا هستند و هیچ غم و غصه ای ندارند. آخ که مُردم از خوشی و سه ماه حقوق نگرفته و قسط های عقب افتاده.
 • IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  0 3
  با وجود اینکه هیچوقت با کیهان موافق نیستم اما به نظر من هم ما مردم افسرده ای نیستیم مشکلات اقتصادی داریم برخی مسائل مثل بی عدالتی، رانت خواری و پرونده های متعدد فساد مالی همه را شاکی کرده است و اینها نقایص ناشی از نظام سیاسی و اجتماعی کشورمان است اما ما ایرانیها ملت برون گرایی هستیم که به راحتی آنچه در اطرافمان میگذرد را تحلیل و از اوضاع شکایت می کنیم و این مهمترین دلیل است که افسرده نیستیم چون ساکت و بی تفاوت نیستیم.
 • عباس IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  3 0
  سلام، کیهان بهتر است بجای دادن آدرس اشتباه به آمارهای مستند ومعتبر انجمن روانشناسان ایران وآقای دکتر افروز وآمارهای وزارت بهداشت مراجعه کند.افسردگی درکشور بیداد می کندولی متاسفانه برخی مسئولین وبرخی رسانه ها مانند کبک سردر زیر برف کرده اند وبا پاک کردن صورت مسئله از حل کردن مسئله شانه خالی می کنندومشکل را لاپوشانی می کنند.
 • IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  2 0
  من میخورم .به دلیل نداری میخورم.به خاطر تک بچه داشتنم میخورم .به دلیل نا امیدی میخورم .
 • IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  2 0
  در خارج و کشورهایی که نام برده شد اگر قرص ضد افسردگی مصرف میکنند مطابق دستور پزشک هست و به همین خاطر در آمار نشان داده میشود ... نه اینکه مثل ایران این قرصها مثل نقل و نبات در داروخانه ها به فروش می رسد و هیچ اماری هم وجود ندارد ... الان در کدام خانواده هست که اسم قرص فلوکستین یا حتی زاناکس را نبرده باشند یا مصرف نکرده باشند ....اما در آمار رسمی نمی آید ...
 • FR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  0 0
  بزن بر طبل بیعاری
 • FR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  0 1
  " افسرده شدم ".. " قرص افسردگی میخورم" ... اینها بیشتر مد و ادا اطوار یه سری خانم ها برای جلب توجه است
 • FR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  0 2
  این از کی اسمش سیمین شد؟؟
 • US ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  1 1
  من خودم از وقتی قرص می خورم خیلی بهتر شدم
 • IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  0 0
  خب راست میگه
 • IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  1 0
  اینکه بگویند مردم ایران افسرده نیستند حمله شده ب معتمد آریا؟؟ افسرده بودن مردم دستاورد دولت روحانی است که از آن دفاع می کنید؟؟؟
 • IR ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  1 1
  تنها چیزی که برای کیهان مهم است قدرت است و بس
 • IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  2 1
  درود بر بانوی سینمای ایران
 • IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  2 0
  اگر قرص مصرف نمیکنند بخاطر اینه که تو ایران مردم به دلایل مختلف (اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی) به دکتر از نوع روان شناسش مراجعه نمی کنند و اگر کمتر خودکشی میکنند بخاطر اعتقادات مذهبی شون هست. نه اینکه افسرده نیستند، نه اینکه شادند!
 • روزبه IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  0 0
  واقعا اگر قبل از کيهان خودم اين آمار WHP به چشمم نخورده بود شايد الان باور می کردم اين آمار رو، هرچند که با عقل جور در نمياد، اما از طرفی باورم هم نميشد که ديگه حتی به نقل از سازمان بهداشت جهانی هم ميشه دروغ گفت
 • IR ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  1 0
  خداییش این یه مورد را من کمتر دیدم که مردم افسرده باشن پرخاشگری زیاده البته نسبتش رو با دیگر کشور ها نمی دونم ولی با همه مشکلات عجیب وغریب مردم قوی داریم
 • GB ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  2 0
  کیهان حتما اقازاده ها را ئیئه که افسرده نیستند
 • IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  2 0
  آقای کیهان!! کشورهایی که نام بردین داستانشون اینه که هیچ وقت مشکلی که بهش مبتلا هستن را کتمان نمی کنن و سرشون را مثل کبک تو برف فرو نمیکنن!! مشکل را قبول میکنن و به دنبال راه حل میرن براش!! اما ما و شما اینکار را نمیکنیم ... میگیم همه چیز خیلی خوبه!! ما خیلی خوبیم!! اصلا نیاز نیست خانم معتمد آریا بگن.. کافیه یک دفعه که تو مترو و اتوبوس هستین به قیافه مردم و رفتار و حالات چهرشون دقیق بشین ... عصبانیت و افسردگی را به وضوح میبینین...
 • امیر از تهران IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  1 1
  واقعا راست می گوید، تو را به خدا به همین چهره خانم معتمد آریا با آن زهر خند برروی لبانشان نگاه کنید! افسردگی از سر و رویشان می بارد!!