سند مسئولیت اجتماعی محیط زیست کشور در حال تدوین است

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان محیط زیست گفت: سند مسئولیت اجتماعی محیط زیست کشور در حال تدوین است که بعد از نهایی شدن، متن آن روی پورتال سازمان حفاظت محیط زیست به منظور اعلام نظر تمام اعضای سمن‌های این حوزه قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، ژیلا مهدی آقایی در نشست هم‌اندیشی تشکل‌های زیست محیطی کردستان، در سنندج اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست کشور با وجود کمبود بودجه و  نیروی انسانی توان رفع تمام مسائل و مشکلات زیست محیطی را ندارد و در این راستا نیازمند مشارکت‌های  مردمی است.

وی  با اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست از حوزه تخصصی صرف خارج و وارد حوزه اجتماعی شده است، عنوان  کرد: حوزه اجتماعی محیط زیست شامل مردم، سمن‌ها، رسانه‌ها و جوامع محلی است.

 مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان محیط زیست افزود: از سال گذشته هر ۲ ماه یکبار نشست شورای هماهنگی سازمان‌های مردم نهاد زیست محیطی در سازمان تشکیل شده و ماهانه هم نشست‌های تخصصی در این ارتباط برگزار شده است.

مهدی آقایی ادامه داد: سال‌هاست دستورالعمل یا شیوه‌نامه‌ای در حوزه‌های تخصصی که از طریق آن وارد کار مشترک با سمن‌ها شویم، نداشته‌ایم.

وی  با ذکر  اینکه کارگروهی در دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان محیط زیست به منظور تدوین شیوه‌نامه تشکیل شده است، گفت: به محض نهایی شدن متن این شیوه نامه بر روی پورتال سازمان قرار داده می‌شود تا تمامی سمن‌های کشور نظرات خود را در ارتباط با آن اعلام کنند.

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان محیط زیست با بیان  اینکه مسئولیت اجتماعی محیط زیست بنابر اصل پنجاه قانون اساسی رسالت آحاد جامعه است، بیان کرد: در صدد تدوین سندی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی محیط زیست هستیم تا از این طریق مسئولیت اجتماعی را به سبک زندگی تبدیل کنیم.

مهدی آقایی تصریح کرد: اگر این کارها انجام نشود بی‌ گمان مشارکت مردمی برای حفاظت محیط زیست را شاهد نخواهیم بود.

وی  با اشاره به اینکه مسئولیت اجتماعی محیط زیست در سه حوزه فردی، کلان و میانی  دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: سازمان حفاظت محیط زیست تنها متولی اصلی بخش حیات وحش است و در دیگر حوزه‌ها مانند آب، خاک، پسماند و غیره نیازمند هم افزایی بین‌ارگانی است.

46

کد خبر 1314392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =