۱ نفر
۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
بورس باز هم ریخت

ایسنا نوشت: امروز در بورس تهران اکثر سهم‌ها با افت قیمت رو به رو شدند. روند اصلاح قیمت‌ها در بازار سبب شد شاخص کل نیز با ۲۳۴۹ واحد کاهش رو به رو شود.

در اولین روز کاری بورس تهران در این هفته شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۳۴۹ واحد افت کرد و به رقم ۳۰۳ هزار و ۴۵۸ رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز با افت ۶۵۷ واحد تا رقم ۸۰ هزار و ۱۶۶ پایین رفت.

شاخص آزاد شناور با ۲۲۸۹ واحد کاهش تا رقم ۳۴۴ هزار و ۹۰ واحدی پایین رفت و شاخص بازار اول و دوم هر کدام به ترتیب ۱۷۲۳ و ۴۷۰۵ واحد افت کردند.

امروز نماد معاملاتی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس بیش از ۲۹۳ واحد در شاخص‌های بازار تاثیر کاهنده داشت و پس از آن پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تبریز و پالایش نفت اصفهان بیشترین تاثیر کاهنده را بر شاخص‌های بازار داشتند.

سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران، پتروشیمی جم و سرمایه‌گذاری صدر تامین هر کدام به ترتیب ۶۸، ۴۱ و ۴۰ واحد تاثیر افزایشی روی شاخص‌های بازار داشتند.

امروز در گروه محصولات شیمیایی ۱۲۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۵۲ میلیارد تومان دست به دست شد و این گروه بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد. در عین حال بیشتر سهم‌های این گروه با کاهش قیمت رو به رو شدند.

در گروه خودرو و ساخت قطعات شاهد بودیم که نمادهای پر معامله‌ای همچون ایران خودرو و سایپا در شاخص‌های بازار تاثیر  کاهنده داشتند و بیشتر نمادهای این گروه نیز روند کاهشی قیمت را ادامه دادند. اما این گروه از نظر ارزش معاملات پس از شیمیایی‌ها در رتبه دوم قرار گرفت.

در گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری نیز شاهد افت قیمت بیشتر سهم‌ها بودیم. این گروه پس از گروه‌های شیمیایی، خودرویی و فلزات اساسی، در رتبه چهارم از نظر ارزش معاملات قرار گرفت.

امروز در بورس تهران ۱۶۱ سهم با رشد و ۱۹۰ سهم با افت قیمت رو به رو شدند. در فرابورس ایران نیز تعداد نمادهای مثبت به ۱۰۰ و تعداد نمادهای منفی به ۹۷ رسید.

ارزش کل معاملات بورس به رقم ۱۰۱۳ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد ۲.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه کرد. تعداد  معاملات این بازار به عدد ۲۷۸ هزار و ۹۲۰ رسید.

آیفکس نیز پس از فراز و نشیب‌ها در نهایت تنها ۰.۰۵ واحد کاهش یافت و در تراز ۳۷۸۳ واحدی ماند. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۵۳۳ میلیارد تومان تجربه کرد و حجم معاملات از رقم ۸۰۹.۶ میلیون سهم و اوراق مالی گذشت.

۲۲۳۲۲۴

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1314461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =