قرائت زیارت حضرت رسول اکرم(ص) در ۲۵ بقعه استان البرز

ایرنا نوشت:  همزمان با فرارسیدن روز ۲۸ ماه صفر، سالروز رحلت نبی اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)،مردم استان البرز با اجتماع در ۲۵ بقعه متبرکه ضمن عزاداری و سوگواری به قرائت زیارت حضرت رسول گرامی اسلام(ص) پرداختند.

یکی از مهم ترین آیین‌ها در روز ۲۸ صفر قرائت زیارت حضرت رسول (ص)‌ از بعید (از راه دور)  است که این مراسم با همراهی و مشارکت مردم مومن به منظور ایجاد بستر مناسب برای رشد معنوی و تنظیم شعائر اسلامی انجام می شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز رحلت نبی اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، افزود: این مراسم با همراهی و مشارکت مردم مومن به منظور ایجاد بستر مناسب برای رشد معنوی و تظیم شعائر اسلامی انجام شده است.
حجت الاسلام  و المسلمین علی دشتکی گفت: شیفتگان خاندان عصمت و طهارت (ع) در این مراسم با قرائت زیارت نامه رسول گرامی اسلام (ص) و کریم اهل بیت (ع) از راه دور، سلام و ارادت ویژه خود را به پیامبر فضیلت و مهربانی حضرت محمد مصطفی (ص) اعلام داشتند.

وی اظهار داشت: کتاب مفاتیح الجنان خواندن «زیارت نامه ائمه بقیع» و «زیارت پیامبر از بعید» در روز ۲۸ ماه صفر را توصیه کرده است.

دشتکی افزود: برای برگزاری این مراسم ۱۶ مبلغ دینی که ۶ نفر از آنان مبلغان غیربومی خارج از استان بوده‌اند، به بقاع متبرکه البرز اعزام شده‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز اضافه کرد: این مراسم در امامزادگان شهرستان‌های استان همچون امامزاگان حسن (ع)، محمد (ع)، طاهر (ع)، حیدر (ع) و عبدالله (ع) شهرستان کرج و امامزادگان ام کبری و ام صغری (س) اشتهارد، امامزادگان احمد ومحمود (ع) نظرآباد، امامزادگان یحیی (ع) دوزعنبر ساوجبلاغ و جعفر (ع) هشتگرد برگزار شد.
اقامه عزای سه شب آخر ماه صفر در آستان مقدس امامزاده حسن (ع) کرج ، گلزار شهدای امامزاده حیدر(ع)‌ کلاک و امامزاده طاهر (ع) برگزار می‌شود.

در۸۳ بقعه متبرکه استان البرز حدود ۱۰۰ امامزاده واجب التعظیم آرام گرفته‌اند.

46

کد خبر 1314740

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =