آخرین وضعیت راه‌های کشور؛ اتوبان تهران-قزوین شلوغ‌ترین جاده

فارس نوشت: مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به ممنوعیت ۲۴ ساعته تردد خودرو در محور قدیم مشهد-ملک‌آباد تا ششم آبان در راستای تسهیل تردد زائران پیاده، گفت: در محورهای شمالی کشور شاهد بارش باران و مه‌گرفتگی هستیم.

ایمان محرابی‌نیا در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور و محورهای منتهی به مرزهای چهارگانه، اظهار کرد: در حال حاضر رصد تردد در جاده‌ها از طریق ۷۹۴ دستگاه دوربین نظارت تصویری و ۲۲۱۷ دستگاه ترددشمار انجام می‌شود.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اضافه کرد: طبق‌ آخرین اطلاعات حاصل از رصد ۲۲۱۷ دستگاه ترددشمار جاده‌ای، در شبانه‌روز گذشته کل تردد ثبت شده در جاده‌ها، نسبت به روز قبل ۶.۱ درصد کاهش نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۱.۸ درصد، بیشترین تردد بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۴ تا ۵ صبح ‌ثبت شد.

* آزادراه‌ ‌کرج-قزوین پرترددترین جاده‌ کشور

وی بیان کرد: در ‌۲۴ ساعت گذشته بیشترین تردد در آزادراه کرج-قزوین، آزادراه ‌کرج -تهران و آزادراه قزوین-کرج ‌ثبت شد.

‌* آخرین وضعیت ترافیکی ‌محورهای منتهی به شمال کشور

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار داشت: طبق اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر ترافیک ‌در مسیر رفت و برگشت محورهای هراز، فیروزکوه، کندوان و آزادراه قزوین-رشت‌ روان است.

محرابی‌نیا اضافه کرد: هم‌اکنون ترافیک در آزادراه قزوین-کرج-تهران مقاطع ساسانی و پل کلاک نیمه سنگین و در محور شهریار-تهران محدوده شهر قدس‌، ترافیک سنگین است.

* وضعیت جوی محورهای مواصلاتی

وی با اشاره به مه گرفتگی و باران در چهار محور شمالی‌، اضافه کرد: در حال حاضر بارش باران در محورهای استان‌های‌ البرز، مازندران، تهران، گیلان، زنجان‌، اصفهان، قزوین، همدان‌، قم، فارس،‌کهگیلویه و بویراحمد و یزد، ‌گزارش شده است.

* انسداد پنج جاده ‌به دلیل نبود ایمنی

محرابی‌نیا اظهار کرد: در حال حاضر محور رامیان- اولنگ - شاهرود، جاده فرعی شمشک - دیزین‌، محور قدیم خرم‌آباد-پل دختر، محور شهداد-اندوهجرد و جاده شهداد-نهبندان‌ به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

به گزارش فارس، پیش از این محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات ایام شهادت امام رضا(ع) و وفات رسول اکرم (ص) در خبرگزاری فارس منتشر شد، اما از آن منظر که این محدودیت ترافیکی تا ۱۱ آبان‌ماه ادامه دارد، مجدداً جهت اطلاع کاربران در ادامه خبر اطلاع‌رسانی می‌شود.

* محدودیت‌های ترافیکی در تعطیلات‌ ایام شهادت امام رضا(ع) و وفات رسول اکرم (ص)

به گفته مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها در محورهای اصلی استان خراسان رضوی تردد تریلر و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ساعت ۲۲ روزهای سوم تا هفتم آبان، ممنوع است.

ایمان محرابی‌نیا گفت: تردد خودرو از محور قدیم مشهد-ملک‌آباد به صورت ۲۴ ساعته در روزهای دوم تا ششم آبان، ممنوع است و مسیر برای تردد زائران پیاده اختصاص می‌یابد.

وی اظهار کرد: تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز سه‌شنبه هفتم آبان تا پایان ترافیک همان روز به سمت جنوب (ملک آباد) به صورت یک طرفه خواهد بود؛ برای تخلیه ترافیکی خروجی مشهد از این محور به‌ عنوان مسیر جانبی و کمکی آزادراه شهید شوشتری استفاده خواهد شد.

* محدودیت تردد در محور  ‌قوچان-شیروان-بجنورد-جنگل گلستان

وی اظهار کرد: در جاده ‌قوچان-شیروان، محور شیروان-بجنورد و جاده بجنورد-جنگل گلستان و بالعکس ‌تردد  تریلر و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۲ روزهای دوم، چهارم و ششم آبان ‌و همچنین از ساعت ۸ تا ۲۲ روزهای سوم، پنجم، هفتم و دهم آبان‌ماه ممنوع است.

* محدودیت‌ ترافیکی جاده‌های پرتردد تا روز شنبه ۱۱ آبان 

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار داشت: تردد موتورسیکلت تا ساعت ۱۲ روز شنبه ۱۱ آبان از محورهای کندوان، هراز، فیروزکوه، جاده تهران-سمنان -مشهد، محور قوچان-مشهد، جاده سبزوار-مشهد و محور تربت حیدریه-مشهد وبالعکس ممنوع ‌است.

*محدودیت ترافیکی محور هراز

محرابی‌نیا افزود: در هراز تردد ‌وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز هفتم آبان از رودهن به سمت آمل ممنوع است ضمنا از ساعت ۱۶ تا ۲۴ ‌روز سوم آبان تردد از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء یک طرفه خواهد بود.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها بیان کرد: تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ روز جمعه ۱۰ آبان تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه ۱۱ آبان از رودهن به سمت آمل ممنوع است، با اعلام پلیس راه در محل، تردد خودرو از ساعت ۱۶ روز جمعه ۱۰ آبان تا ساعت ‌۲ بامداد روز شنبه ۱۱ آبان ‌از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء یک طرفه خواهد بود.

وی اظهار داشت: در محور هراز تردد ‌تریلرها کماکان ممنوع است همچنین تردد کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز یکم آبان و از ساعت ۶ تا ۲۴ روز دوم آبان تا ‌روز ۹ آبان و نیز از ساعت ۶ روز جمعه ۱۰ آبان تا ساعت ۱۲ روز ۱۱ آبان از تهران به آمل و بالعکس ممنوع است.

*محدودیت‌های تردد در محور کندوان

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها ادامه داد: در محور کندوان تردد خودرو از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روز جمعه سوم آبان از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است؛ با اعلام ‌پلیس راه ‌تردد ‌وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ ‌روز جمعه از مرزن‌آباد به سمت کرج ‌یک‌طرفه خواهد شد.

وی گفت: در جاده چالوس تردد ‌وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روز یکشنبه پنجم آبان از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است؛ با اعلام پلیس راه‌ تردد خودرو از ساعت ۱۶ تا ۲۴ ‌روز پنجم آبان از مرزن‌آباد به سمت کرج یک طرفه خواهد بود.

محرابی‌نیا ادامه داد: در مجور کندوان تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روز سه‌شنبه هفتم آبان از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است، با اعلام ‌پلیس راه تردد از ساعت ۱۶ تا ۲۴ ‌روز هفتم آبان از مرزن‌آباد به سمت کرج یک‌ طرفه خواهد بود.

وی بیان کرد: همچنین در محور کندوان تردد از ساعت ۱۳ روز جمعه ۱۰ آبان تا ساعت ‌۲ بامداد روز شنبه ۱۱ آبان از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است، با اعلام پلیس راه ‌تردد خودرو از ساعت ۱۶ روز جمعه ۱۰ آبان تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه ۱۱ آبان از مرزن‌آباد به سمت کرج ‌یک‌طرفه خواهد بود.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها یادآور شد: در محور کندوان‌ تردد تریلر و کامیون از ‌کرج به چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است.

*‌محدودیت‌های ترافیکی محور فیروزکوه‌

محرابی‌نیا بیان کرد: تردد تریلر غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ روز ۱۰ آبان از تهران به قائم‌شهر و بالعکس، ممنوع است.

*محدودیت تردد در محور قدیم قزوین-رشت‌

وی اظهار کرد: تردد تریلر و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روزهای دوم و ششم آبان و همچنین از ساعت ۸ تا ۲۴ روز جمعه ۱۰ آبان در محور قدیم قزوین-رشت‌ و بلعکس ممنوع است.

* محدودیت ترافیکی دیگر محورهای پرتردد

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار کرد: در محور آستارا- اردبیل و بالعکس تردد  تریلر و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روزهای دوم و ششم آبان و همچنین از ساعت ۸ تا ۲۴ روز جمعه ۱۰ آبان‌ ممنوع است.

‌وی افزود: در محور قدیم ساوه- همدان و بالعکس‌ تردد تریلر و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۲ روز شنبه چهارم آبان تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه پنجم آبان و نیز از ساعت ۱۲ روز دوشنبه  ششم آبان تا ساعت ‌۲۴ روز سه‌شنبه هفتم آبان، ‌ممنوع است و مسیر جایگزین محور آزادراه ساوه-همدان در نظر گرفته شده است.

محرابی‌نیا گفت: در جاده سلفچگان- قم ‌به سمت قم‌ تردد تریلر و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۵ تا ۲۴ روز جمعه ۱۰ آبان ‌ممنوع است و مسیر جایگزین جاده آزادراه تهران-ساوه است.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1314955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =