مذاکرات آمریکا و طالبان به زودی آغاز می‌شود

میزان نوشت: یک روزنامه پاکستانی اعلام کرد که مذاکرات آمریکا و طالبان برای پایان جنگ در افغانستان به زودی از سرگرفته می‌شود.

روزنامه اکسپرس تریبون به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که مذاکرات آمریکا و طالبان برای پایان جنگ در افغانستان به زودی از سرگرفته می‌شود.

طبق این گزارش، آمریکا و طالبان در چندماه گذشته در آستانه یک توافق تاریخی بودند که ترامپ به بهانه ادامه حمله طالبان به نیروهای آمریکایی در افغانستان به یکباره از مذاکرات را لغو کرد.

به نوشته این رسانه پاکستانی، تلاش های برای از سرگیری مذاکرات طالبان و آمریکا در جریان بوده و پاکستان نقش مهمی در این زمینه داشته است.

یک مقام پاکستانی که در نشست چهارجانبه چین، پاکستان، روسیه و آمریکا در مسکو حضور داشت، در این رابطه گفت: زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در این نشست اعلام کرد که واشنگتن تلاش دارد مذاکرات با طالبان از سرگرفته شود.

اما خلیلزاد از سوی دیگر اعلام کرده است که شرط آمریکا برای از سرگیری مذاکرات، کاهش خشونت در افغانستان است.

همچنین این مقام پاکستانی بیان داشت: در این نشست نمایندگان این 4 کشور از طرفین جنگ در افغانستان درخواست کردند تا برای فراهم کردن شرایط گفتگو خشونت و سطح درگیری را کاهش دهند.

نمایندگان آمریکا، چین، روسیه و پاکستان هفته گذشته در مسکو گرد هم آمده و اعلام کردند که از آغاز مذاکرات میان آمریکا و طالبان استقبال می‌کنند.

2323

کد خبر 1315276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =