بنی گانتس: در برابر ایران دیپلماسی را ترجیح می‌دهم

فارس نوشت: «بنی گانتس»، رئیس ائتلاف آبی و سفید که به تازگی از سوی رئیس رژیم صهیونیستی مأمور تشکیل کابینه شده گفته که دیپلماسی را برای مهار ایران ترجیح می‌دهد.

به نوشته روزنامه «تایمز اسرائیل»، گانتس که در «شورای حکام آژانس یهودیان» در بیت‌المقدس سخنرانی می‌کرد گفت که روش‌های دیپلماتیک را در برابر ایران ترجیح می‌دهد، اما در صورتی که همه راهکارهای دیگر به شکست منجر شوند «همه گزینه‌ها روی میز هستند.»

گانتس گفت: «همه گزینه‌ها برای جلوگیری از ایران هسته‌ای روی میز هستند، اگرچه من همیشه دیپلماسی را ترجیح می‌دهم و ما همیشه باید دیپلماسی را ترجیح بدهیم. اما اگر ما ناچاز شویم، همه گزینه‌ها روی میز هستند. این شعار نیست. می‌دانم درباره چه صحبت می‌کنم.»

سخنان این مقام رژیم صهیونیستی در حالی مطرح شده که این رژیم تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه غرب آسیا به شمار می‌رود و تا به حال با حمایت‌های آمریکا مانع نظارت‌های بین‌المللی بر برنامه تسلیحات هسته‌ای خودش شده است. 

گانتس که سابقاً رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی بوده از سوی برخی از جناح‌های رقیب در فلسطین اشغالی به حمایت از توافق هسته‌ای برجام متهم شده است. 

بنی گانتس چهارشنبه هفته گذشته از سوی «رویون ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی مامور تشکیل کابینه شد و پس از آن دیدار با رهبران احزاب کلیدی کنست را آغاز کرد.

رئیس رژیم صهیونیستی به گانتز ۲۸ روز فرصت داده تا کابینه ائتلافی را تشکیل دهد و در صورتی که وی در این مسیر شکست بخورد، احتمال برگزاری سومین انتخابات سراسری در سرزمین‌های اشغالی وجود دارد.

310 310

کد خبر 1315525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =