21 نمایش به دبیرخانه سی امین جشنواره تئاتر استان کردستان رسید

دبیر سی‌امین جشنواره تئاتر استانی کردستان از دریافت ۲۱ اثر نمایشی به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و گفت: بعد از بازبینی آثار رسیده، ۸ اثر جواز شرکت در مرحله پایانی جشنواره را به دست خواهند آورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، شهرام میرزایی در جلسه ستاد برگزاری سی امین جشنواره تئاتر استان کردستان اظهار کرد: بعد از اتمام مهلت ارسال آثار به سی امین جشنواره تئاتر استانی، ۲۱ گروه نمایشی آثار خود را برای شرکت در این دوره از جشنواره ارسال کردند.

وی ادامه داد: فراخوان سی امین جشنواره تئاتر استانی اردیبهشت ماه امسال در بین گروه های نمایشی اعلام شد و تعداد آثار رسیده به دبیرخانه این دوره از جشنواره، از استقبال گروه های نمایشی و رشد قابل توجه سی امین دوره حکایت دارد.

دبیر سی‌امین جشنواره تئاتر استانی کردستان گفت: تمامی نمایش هایی که از اول شهریور سال ۹۷ تا اول آبان سال جاری تولید و اجرای عمومی شده باشند، امکان شرکت و حضور در این دوره از جشنواره تئاتر استانی را داشتند.

میرزایی با اشاره به اینکه از تمامی شهرستان‌های استان اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است، افزود: سنندج با ۹ اثر بیشترین و شهرستان‌های بانه و مریوان هر کدام با یک اثر کمترین مشارکت را در این جشنواره دارند.

وی زمان بازبینی آثار ارسال شده را هشتم تا ۱۵ آبان ماه جاری اعلام کرد و افزود: بعد از بازبینی آثار رسیده، ۸ اثر جواز شرکت در مرحله پایانی جشنواره را به دست خواهند آورد.

دبیر سی‌امین جشنواره تئاتر استانی کردستان کشف و شناسایی استعدادهای موثر در پیشرفت تئاتر استان، حمایت از گروههای نمایشی جهت تولید آثار ارزشمند و اجرای عمومی در سطح استان و تعامل و همفکری هنرمندان جوان و پیشکسوت را از جمله اهداف این دوره از جشنواره تئاتر استانی برشمرد.

سی امین جشنواره تئاتر استانی کردستان به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان، در روزهای ۲۷ تا ۳۰ آبان ماه جاری در راستای اهداف فرهنگی و هنری و تاکید بر تولید آثار ارزشمند مطابق با شان و پیشینه ی درخشان تئاتر در کردستان برگزار می شود.

46

کد خبر 1315632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =