شکایت دردسرساز بودیمیر از پرسپولیس به تهران رسید

خبرورزشی نوشت: پرسپولیس در حالت طبیعی و به طور کلی، مشکلات عجیب و زیادی داشت؛ حالا خبر می‌رسد که شکایت ماریو بودیمیر مهاجم کروات فصل گذشته نیز به دفتر باشگاه رسیده و محمدحسن انصاری‌فرد را تحت فشار قرار داده است.

روز شنبه ۴ آبان بود که ایمیلی به دفتر باشگاه رسید و در آن، کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فیفا از پرسپولیس خواست دفاعیه خود را مهیا کند تا در مواجهه با شکایت بودیمیر به این کمیته ارسال شود. پرسپولیسی‌ها در ابتدا تصور می‌کردند مشکل به راحتی و با مذاکره حل می‌شود، اما این ماجرا پیچیده و عجیب است.
بودیمیر در زمان مدیرعاملی ایرج عرب بارها باشگاه را تهدید کرده بود که به دنبال عدم دریافت مطالباتش به زودی قرارداد خود را فسخ می‌کند مگر اینکه پولی دریافت کند و وارد ماجراجویی شکایت از سرخپوشان نشود، اما عرب توجهی به این موضوع نشان نداد آن هم در شرایطی که طبق قوانین سفت و سخت فیفا، بازیکن یا مربی وقتی در کشور دیگری فعالیت می‌کنند، اگر تا ۲ ماه به پول و مطالبات خود نرسند، می‌توانند بدون اجازه از باشگاه، به صورت یکطرفه قرارداد خود را فسخ کرده و به کشورشان برگردند. حالا بودیمیر که در ابتدای فصل جاری، قراردادش را با باشگاه فسخ کرده بود، به دنبال دریافت تمام مطالباتش است، اما او شکایت دیگری هم دارد.
قرارداد بودیمیر برای یک سال و نیم به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو منعقد شده بود. قراردادی که آن زمان بسیار سنگین به حساب می‌آمد هر چند امروز بازیکنی به نام جونیور براندائو به پرسپولیس آمده که قراردادش برای یک فصل به صورت قرضی ۵۷۳ هزار یورو است! به هر حال، او به دنبال آن است تا ۵۰۰ هزار یورو غرامت دریافت کند. مدارک باشگاه نیز حق را به بودیمیر می‌دهد زیرا از مبلغ ۵۰۰ هزار یورو، تنها ۳۰ هزار یورو به حساب این باشگاه واریز شده و باشگاه حتی یک یورو هم بیشتر به بودیمیر نداده است. با این حال، بودیمیر شکایت دیگری هم باشگاه پرسپولیس دارد که خطر را چندبرابر می‌کند.
او در شکایت خود ادعای خسارت کرده است، اما نه به این خاطر که هنوز از باشگاه ۴۷۰ هزار دلار طلب دارد بلکه به دنبال دریافت مابه التفاوت قرارداد فصل قبل خود با قرارداد کنونی اش است. او در واقع در این فصل نیز با باشگاه پرسپولیس قرارداد ۵۰۰ هزار یورویی داشت و هنوز یک فصل از قراردادش باقی‌مانده بود، اما با بند و ماده‌های قانونی، قراردادش را فسخ کرد و با رقمی بسیار پایین‌تر به لوکوموتیو زاگرب پیوست. حالا از پرسپولیس به فیفا شکایت کرده که باشگاه ایرانی باید مابه التفاوت این دو قرارداد را به حسابش واریز کند! به عنوان مثال اگر با باشگاه لوکوموتیو قرارداد ۱۵۰ هزار یورویی بسته، باشگاه پرسپولیس باید ۳۵۰ هزار یورو به همراه غرامت دیرکرد و حق دادرسی را به حسابش واریز کند!
دیروز در همین رابطه با یکی از مسئولان پرسپولیس به صحبت پرداختیم. او ضمن تأیید خبر رسیدن شکایت بودیمیر به دفتر باشگاه، تأکید کرد: «این شکایت خیلی خطرناک است. اتفاقاً پرسپولیس در گذشته، در یک پرونده شبیه به همین شکست خورد و به دردسر بزرگی افتاد. آن شکایت مربوط به آنتونی گولتس بود که توانست پرسپولیس را شکست بدهد. حالا هم مشخص است که فیفا مدارک ما را نمی‌پذیرد و البته زمانی برای توافق باقی نمانده زیرا پرونده از کمیته انضباطی فیفا به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون جهانی رسیده و محکومیت باشگاه قابل پیش‌بینی است. نمی‌دانیم در مواجهه با این شکایت باید چه سیاستی به کار بگیریم. البته همه ما امیدواریم انصاری‌فرد بتواند یک راهکار خوب پیدا کند وگرنه به دردسر بزرگی می‌افتیم.»

256 43

کد خبر 1315764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸
    2 0
    بهتر نبود به جای جونیور همین را نگه میداشتید؟؟؟ پول علف خرسه؟؟؟